Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fırın Temizlemenin Kolay Yolu

Fırın için temizliği için sizlere çok pratik bir bilgi paylaşacağız. İşinizi kolaylaştıracak güzel bir bilgi. Karbonatla fırın temizliği yapıyoruz. Karbonatın yanına sirke ekleyerek fırın temizliği karbonat sirke birleşimi ile güzel bir karışım hazırlayıp fırınlarımızı tertemiz yapıyoruz. Bu yazımızda sizlere fırın temizlemenin püf noktalarından bahsedeceğiz. Pratik bilgilere güzel bilgiler, değişik öneriler bulduğumuzda yer veriyoruz. İşinizi kolaylaştıracak, sizlere temizlikte zaman kazandıracak bilgiler olunca hemen paylaşmak istiyoruz. Evde kötü koku nasıl giderilir, dar gelen ayakkabılar nasıl genişletilir, halıdaki oje lekesi nasıl çıkarılır gibi birçok bilgiye yer verdik. Bugün fırın temizliğine el atıyoruz.

Fırın Temizlemenin Püf Noktaları

Fırın mutfakta sık kirlenir. Özellikle soslu yemeklerden ve tavuktan sonra. Temizliği zor olur. Yemek pişerken sıçrayan yağlar fırının içini kaplar. Ve fırın içi temizlemek de biraz zordur. Bu yöntemle inanılmaz sonuçlar elde edeceksiniz.

Malzemeler

  • 1/2 su bardağı sıvı sabun
  • 1,5 su bardağı karbonat
  • 1/4 bardak elma sirkesi ( bulabilirseniz beyaz sirke )
  • Yeterli miktarda su

Malzemeleri bir kapta karıştırıyoruz. Diş macunu kıvamında olacak. O yüzden suyu azar azar ekleyeceğiz. Öncelikle fırını boşaltalım. Tepsileri çıkartalım. Karışımı önce fırının tavan kısmına sürelim. Sonra alt kısımlara sürelim. Yan kısımlara da sürdükten sonra fırının kapağını kapatalım. 7 – 8 saat bu şekilde bekletelim. O yüzden akşam karışımı sürüp sabah temizliğini yapabilirsiniz. Sabah sünger ve su ile fırının içini temizleyelim. Yıllanmış yağlardan ve kirlerden kurtulacaksınız. Fırınınız artık tertemiz.

 

Fırın Temizlemenin Kolay Yolu 1

Fırın Temizlemenin Kolay Yolu

Fırın Temizlemenin Kolay Yolu 4

Fırın Temizlemenin Kolay Yolu 5

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler