Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Kötü Koku Nasıl Giderilir ?

Evde oluşan kötü kokular hiç hoşumuza gitmez. Banyodan, mutfaktan, oda yada salondan gelen kötü kokular. Borulardan gelen kötü kokular, evde pişen yemekler koku yapabilir. Sigara içilen evde de koku olabilir. Bu kötü kokuları önlemenin yollarını sizlere anlatacağız. Güçlü küf kokularına da çözüm bulacağız.

Evde Kötü Koku Nasıl Giderilir ?

Evlerde oluşan küf kokusunu gidermek için ortama ılık su ile ıslatılmış sünger koyun ve kurumasını bekleyin. Kokunun gittiğini göreceksiniz. Kötü kokuları maskelemek için oda spreyleri de kullanabilirsiniz.

Evde Kötü Koku Nasıl Giderilir ? 1

Mutfaktan gelen kötü kokular evin tüm alanına dağılabilir. Bu kötü kokuları gidermek için bazı ipuçları vereceğiz sizlere. Özel boyalar var bunlar ile mutfaklarınızı boyayabilirsiniz. Veya daha kestirme bir sonuç elde etmek istiyorsanız turunçgillerden faydalanmak gerekir. Bir kapta sıcak su içine yerleştirdiğiniz  yarım olarak kesilmiş limon, portakal veya greyfurt mikrodalga içine koyup 5 dakika çalıştırmak. Muhteşem kokular yayıldığını göreceksiniz. Buzdolabında bazen sebzeler çürür ve çok kötü kokar. Çözümü basittir. Narenciyeleri dilimleyelim ve buzdolabının alt rafında bekletelim. Kokuların gittiğini göreceksiniz. Bir fincan kahvede bekletebilirsiniz yine aynı şekilde bir fincan kabartma tozu da bekleterek kötü kokuların giderilmesini sağlamış olursunuz.

Evde Kötü Koku Nasıl Giderilir ? 2

Kızarmış gıdalar, pişmiş yemeklerde kötü kokulara neden olur. Kızartmaya başlamadan önce tavaya bir küçük miktarda limon kabuğunu atabilirsiniz. Varsa birkaç damla elma yağını da kullanabilirsiniz. Tadını değiştirmeyecektir ama kötü kokuların ortadan kaldırmasına yardımcı olacaktır. Lavabodan koku gelmesi nasıl giderilir ve sıkışmalar için basit iki yol daha var. Lavabonun deliği üzerine yarım fincan tuz dökelim. Ve 20-30 dakika bekletelim. Eğer koku çok yoğun ise karbonat ile karıştırabiliriz. Bir fincan sirke çözüm olabilir.

Evde Kötü Koku Nasıl Giderilir ? 3

Sirke ve kabartma tozu tuvalette de yardımcı olabilir. Aşağıda videolarda evin kötü kokusunu gidermek için yöntemler göreceksiniz. Bir tencerede bir ölçü yumuşatıcı kaynatmak da çözüm olabilir. Özellikle balık kokusunu evden çıkarmak için. Su, karbonat ve istediğiniz bir esans koku.

Kaynak: http://bricolaje.facilisimo.com/ponle-fin-a-los-malos-olores_1479552.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler