Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Diş Beyazlatmanın Doğal Yöntemleri

Lekeli dişler ile gülümsemek insanda güvensizliğe neden olabilir. Bazı insanların dişleri sarımsı bir renkte olabilir. Dişlerimiz üzerinde oluşan lekelerin birçok faktöre bağlı olabilir. Kötü beslenme neden olabilir. Kötü alışkanlıklar neden olabilir. Mesela çok fazla kahve içmek, sigara tüketimi, çay , alkol dişlerde leke oluşmasına, sararmasına neden olabilir. Ağızda kötü kokulara neden olabilir. 6 ayda bir doktor kontrolüne gitmek diş sağlığımız için önemlidir. Yılda 2 kez diş tartarlarını temizletebilirsiniz. Eğer siz diş hekimine daha az aralıklarla gidiyorsanız ve doğal yöntemlerle dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız sizlere önereceğimiz yöntemi deneyebilirsiniz. Dişlerinizi beyazlatmak için doğal yöntem olan muzu denemelisiniz.

Evde Diş Beyazlatmanın Doğal Yöntemleri

Doğal yöntemlerle beyazlatmak için birçok yöntem duymuşsunuzdur. Muz kabuğunu da denemelisiniz. İçinde fazlaca magnezyum bulunuyor. Doğal diş beyazlatma yöntemlerinden olan muz en önemli beyazlatma yöntemlerinden biridir. İçinde bulunan salisilik asit yani sitrik asit sayesinde dişleri beyazlatmak için oldukça önemli. Magnezyum açısından da zengin olduğu için dişlerinizi güçlenmesini sağlar.

Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

Dişleri beyazlatmak için bitkisel yöntem olan muz kabuğunu günde 3 defa dişlerinize uygulayabilirsiniz. Muz kabuğu ile dişlerinizi ovabilirsiniz. Yapmak için çok vaktiniz yoksa geceleri yatmadan önce de dişlerinizi muz kabuğu ile ovabilirsiniz.. Her zamanki gibi dişleriniz fırçalamaya devam ediyorsunuz. Muz kabuğunu alın ve dişleri 5 dakika boyunca ovun. Dişlerinizi fırçalamadan önce günde 3 defa yapabilirsiniz. Yöntemi 1 ay kullanın 1 ay ara verin. Bu şekilde kullanıma devam edin. Çünkü dişleri beyazlatmak için çere ararken başka istenmeyen etkilere neden olabilir.

Evde Diş Beyazlatmanın Doğal Yöntemleri 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler