Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tavşan Kanı Çay Demlemenin Olmazsa Olmazları

Keyifle içilen çayın renginin ve tadının muhteşem olması için çayı demlerken dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunmaktadır. Çok fazla açık renkte olan çay demlenmemiş ve tadını almamış olur. Çayın rengi ve tadı kendine has bir özelliktedir. Çayı demlerken tavşan kanı bir çay yapmak istiyorsanız püf noktalarına dikkat etmelisiniz.

Çay ne kadar demli olursa rengi o kadar koyu olacaktır. Çok fazla demlenmiş olan çayın tadı acımaya başlar. Bununla karşılaşmamak için çayı demleme işlemin de aşırı bekletmemeniz gerekmektedir. Hepsinden önemlisi çayın kalitesi iyi olmalıdır. Kimileri kaçak çay ve tomurcuk çay kullanarak çayı lezzetli hale getirebilmektedir. Öncelikle çay demlemek için suyunuzun iyi bir şekilde kaynaması gerekir.

Tavşan Kanı Çay Demlemenin Olmazsa Olmazları

Bazı ev hanımları çayı yıkayarak tozlardan arındırdığını düşünür. Tavşankanı çay demlemek için demliğe koyduğunuz çayı yıkamanıza gerek yoktur. İyice kaynayan suyunuzu demliğe koyduğunuz çayınızın üzerine döküyorsunuz. Tek bir noktadan dökmeniz çayın demlenmesinde kolaylık sağlayacaktır. Kaynayan suyu demlikte ki çaya ekledikten sonra alt demliğe tekrar su ilave ederek ocağa koyuyoruz.

Kısık ateşte altta ki demlikte bulunan suyun kaynamasını sağlıyoruz. Buhar ile üst demlikte ki çay dibe çökmeye başlayacaktır. Dibe çöken çay demlenmiş anlamındadır. Rengi ve kokusunu iyice saldıktan sonra çayınız demlenmiş olur. Tavşankanı çay yapmak için çayı kısık ateşte demlemek en doğru yöntemdir. Bazı çay demleme yöntemleri arasında demlenen çaya kesme şeker atılmaktadır. Çayın tadının doğal kalmasını istiyorsanız bu işlemi yapmanıza gerek yoktur. Kullanılan kaçak çaylar ya da tomurcuk çaylar demlenen çayın rengini ve kokusunu belirler.

Tavşan Kanı Çay Demlemenin Olmazsa Olmazları 1

Tavşankanı çay için demlenen çayınız dibe çöktüğünde servis yapabilirsiniz. Demlenen çay çok fazla bekler ise tadında acıma olacaktır. Bu yüzden sık sık kontrol ederek çayınızı demlemelisiniz. Günlük hayatta en çok tüketilen içecekler arasında yer alan çayın iyi bir şekilde demlenmiş olması çay içmekten keyif almanızı sağlayacaktır. Çay demlemek için tercih ettiğiniz demliğin porselen olması tadında farklılık yaratacaktır. Çayın servis yapılırken kendine has rengi ve berrak bir görüntüsü olmalıdır. Bu sayede tavşankanı çay demlemiş olursunuz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler