Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Diz Ağrısı Nasıl Geçer?

Diz ağrısı ne iyi gelir? Diz ağrısı için bitkisel çözümlerden bir formül hazırlayacağız. Hepimizin evinde olan malzemelerden bir kür hazırlayacağız. Diz ağrısı nasıl geçer sorusuna bir kürle cevap vereceğiz. Sağlık konularında böyle zaman zaman sağlığımıza zarar vermeyecek denenmiş elimizde olan malzemelerle derdimize derman olacak çözümlerden bahsediyoruz. Bugün de diz ağrısına çare olacak bir kür hazırlayacağız. Geçtiğimiz günlerde cildimiz için çok faydalı olacak bir maske tarifinden bahsetmiştik. Ayva çekirdeği maskesi. Ayva çok besleyici , çok faydalı bir meyve. Tıpkı çekirdeği de öyle. Çekirdeğinden cildimizi besleyecek bir maske hazırlamıştık. Boğaz ağrısı ve öksürüğü olanlar içinde yine bir kür , içecek tarifi hazırlamıştık. Evimizde olan, yoksa kolayca bulacağımız malzemelerden boğaz ağrısı ve öksürüğe doğal antibiyotik hazırladık. Şimdi ise eklem ağrılarına bitkisel çözümler hazırlayacağız. Hazırsanız diz ağrısı nasıl geçer tarifimize başlayalım.

Diz Ağrısı Nasıl Geçer? 2

Diz Ağrısı Bitkisel Tedavi

Diz ağrısı nasıl geçer bitkisel bir kür hazırlayacağız. Limonun faydaları saymakla bitmez. Salatalara, çorbalara veya diğer tariflerde limonu suyunu sıkıp kabuklarını adıyoruz. Bu yazıyı okuduktan sonra artık limon kabuklarını atmayacaksınız. Doğanın mucizesi olan limon kabukları ile ağrılarınızı geçirerek bir kür hazırlayacağız. Limon kabuğunda bulunan E vitamini, kalsiyum, potasyum ve lif , limon suyundan 5 – 10 kat daha zengindir. Aynı zamanda kabukların içinde limon yağı, faydalı mineraller ve pektin var. İçinde bulunan kalsiyum ve mineraller kemik hastalıklarına karşı korur. Kansere karşı faydalıdır. Kolesterolü düşürür, diz ağrılarını rahatlatır. Kandaki Ph seviyesini dengeler. Limon kabuğu sayesinde diz ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Limon kabuğu kan damarlarını genişleterek rahatlatır ve iltihaba karşı savaşır. Böylece diz ağrılarını yok eder.

Diz Ağrısı Nasıl Geçer? 1

Malzemeler

  • Zeytinyağı
  • 2 adet Limon
  • Temiz bir bez
  • Kapaklı cam kavanoz
  • 5 adet okaliptüs yaprağı

Limon kabuklarını kavanoza yerleştirin ve üzerini geçecek kadar zeytinyağı dökün. Okaliptüs yapraklarını yerleştirin. Kavanozun ağzını sıkıca kapatın ve 2 hafta bekletin. 2 hafta sonra hazırladığınız karışımı bölgeye sürün ve temiz bir bezle sarın. Bu uygulamayı gece yaparsanız karışımın emilimi daha iyi olacaktır. Ve etkisi daha iyi olacaktır.

Diz Ağrısı Nasıl Geçer?

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler