Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ayva Çekirdeği Maskesi

Ayva çekirdeği jeli hazırlıyoruz. Ayva çekirdeklerini atmayın. Ayva çekirdekleri cilt için çok faydalı. Ayva , çekirdeğinden yaprağına kadar her kısmından fayda fışkırıyor. Ayva yaprağının faydaları saymakla bitmiyor. Çekirdeğinin ise jel hali deri için çok faydalı. Oldukça sağlıklı olan bu meyve ile elde edilen maske derimiz için inanılmaz iyi etkiler gösteriyor. Birazdan ayva çekirdeği maskesi yapılışına geçeceğiz. Biraz daha önce bahsettiğimiz maskelere değinelim. Yaşın ilerlemesi ile elinizde kahverengi lekeler oluşmaya başladıysa bunlar için bitkisel bir çözüm var. Eldeki kahverengi lekeler nasıl giderilir daha önce bahsetmiştik. Siyah noktalar içinde bilinen birçok maske türü var. Bizimde sizlerle paylaştığımız birçok kişi tarafından yapılan siyah noktalar için maske yapımı yumurtadan oluşuyor. Yumurta beyazı ve peçete. Bu malzemelerle siyah noktalardan kurtuluyoruz. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız doğal antibiyotik var sırada. Evinizde boğaz ağrısı ve öksürüğe doğal antibiyotik hazırlayarak bu dertten kurtulabilirsiniz. İncir ve süt kullanarak bir antibiyotik hazırlıyoruz. Ben henüz denemedim. Şuan kızım öksürüyor ve onun için denemek istiyorum. Şuan ki konumuz ise yine bize faydalı olacak ayva çekirdeği maskesi kırışıklık için , cildimiz için hazırlıyoruz.

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır?

Ayva Çekirdeği Maskesi

Sözü çok fazla uzatmadan hemen ayva çekirdeği maskesi yapımına geçiyorum. Deneyenler yorumlarla bize ulaşıp deneyimlerinden bahsedebilirler.

Malzemeler

  • 6 – 7 gr ayva çekirdeği
  • 1,5 çay bardağı su

Ayva çekirdeklerini su ile birlikte  15 dakika kaynatıyoruz. Daha sonra soğumaya bırakıyoruz. Su soğudukça zaman içinde jel halini alır. Oluşan jeli yavaş yavaş yüzümüze sürüyoruz. Ve 5 dakika bekletiyoruz. Daha sonra ılık suyla yıkıyoruz. Ayva çekirdeğinin faydaları, deriyi yumuşatır, nem seviyesini artırır. Hazırladığımız jeli dudaklarınıza sürebilirsiniz. Nemlendirici görevini üstlenecektir. Kuruluğu ve çatlamayı ortadan kaldırır. Denemekte fayda var.

Kaynak :   http://www.bakutibb.az/heyva-ceyirdeklerini-atmayin-deriye-faydali-maska/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler