Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boğaz Ağrısı ve Öksürüğe Doğal Antibiyotik

Bugünkü sağlık konumuz boğaz ağrısı ve öksürüğe doğal antibiyotik hazırlama. Boğaz ağrısı ve öksürük için hızlı iyileştirici boğaz ağrısına iyi gelen bitkilerden bir karışım hazırlayacağız. Zaman zaman doğal yollarla hazırlanmış sağlık bilgileri hazırlıyoruz. Böyle güzel bir bilgi bulmuşken paylaşmak istedim. Bu aralar kızımda da çok öksürük var. Geçmiyor bir türlü. Hemen deneyeceğim. Bu yöntemleri her ne kadar bitkilerle de kullanıyor olsak doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Bitkisel kış çayları ile doğal antibiyotikler hazırlayarak iyileşmede hızlı yol alabilirsiniz. Veya hastalık öncesi kendinizi korumaya alabilirsiniz. Soğuk havalarda veya bir sıcak bir soğuk olan durumlarda ellerimiz , dudaklarımız çatlar. Bu durumda ellerimiz için özel kremler bitkisel karışımlar kullanabiliriz. Dudak bakımı özel dudak maskeleri hazırlayarak dudaklarımızı koruyabiliriz. Bunun gibi bitkisel daha birçok bilgi için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Boğaz Ağrısı Öksürük

İnsanlar için faydalı gıdalar arasında süt, bal, incir, yumurta ve benzeri gibi gıdalar yer alır. Biliriz ki her biri insanlar için gerekli vitaminleri içerir. Peki siz incir ve sütün inanılmaz faydalarını biliyor musunuz? İncirin insan sağlığına mucizevi faydaları ile beraber kuru inciri sütün içinde bekletip içmek iki kat daha faydalıdır. Yazıyı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederim. Şimdi sizlere incirli sütün mucizevi etkilerini takdim edelim. İncirle sütün karışımından alınan lezzetli gıda zengin vitaminlerle doludur. Kabızlık, öksürük, boğaz ağrısı gibi birçok hastalığa iyi gelir.

Boğaz Ağrısı ve Öksürüğe Doğal Antibiyotik 1

Kabızlık için incirli süt nasıl kullanılır?

  • Sütü ateşte kaynatın. Kaynayan sütün içine 3 veya 4 tane kuru incir ekleyin. Karıştırın. İncirle birlikte sütü 5 dakika daha kaynatın. Ocaktan alıp püre haline getirin. Ilıdıktan sonra içebilirsiniz. Bu karışımı haftada 2 kez yapabilirsiniz. En az 1 ay sonra kabızlık problemine veda edeceksiniz.

Öksürük için incirli süt nasıl kullanılır?

İncir içinde bulunan vitaminler sayesinde broşları yumuşatarak soğuk algınlığı zamanı oluşan problemleri ortadan kaldırır. Bronşit ve öksürük gibi balgamlı durumlarda çok faydalıdır.

  • 2 su bardağı sütün içine ( çiğ olacak, kaynamanış olacak ) 2 adet kuru incir doğrayın. Ateşte 20 – 30 dakika kaynatın. Sıcak tüketin. Bu karışımı hastalığın durumuna bağlı olarak gün içinde 2 defa tüketebilirsiniz.

Boğaz ağrısı için incirli süt nasıl kullanılır?

  • 2 – 3 adet incir kurusunu 2 çay kaşığı balla birlikte sıcak suda bekletin. Günde 2 defa bu karışımı hazırlayıp çay gibi tüketebilirsiniz. Boğaz ağrısı için çok iyi gelecektir.

Boğaz Ağrısı ve Öksürüğe Doğal Antibiyotik

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler