Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ayak Nasırları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Artık havalar ısınıyor. Topuklu ve sandalet giymek, güzel ve yumuşak ayaklarınıza bakım yaparak daha güzel hale getirebilirsiniz. Bütün kış kapalı ayakkabılar içinde kaldılar. Deri kalınlaştı veya nasır oldu. Sadece yaz aylarında değil tüm yıl boyunca onlara bakım yapmak lazım. Ayaklarının kötü görüntüsünden maalesef birçok bayan arkadaşımız utanıyor ve sandalet giymek istemiyor. Ama merak etmeyin ben size bazı küçük güzellik tüyoları vereceğim. Yaz aylarında açık ayakkabılarda bu kür sayesinde ayaklarınız daha güzel görünecek. Ayak tabanındaki sertlik nasıl geçer sorusuna çözüm bulmuş olacağız. Tabi nasır evde nasıl tedavi edilir sorusuna da. Artık favori ayakkabılarınızı daha rahat giyebilirsiniz.

Evde Ayak Tabanındaki Sertlik ve Nasır Nasıl Geçer?

Ayak Nasırları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

1- Rahatlatıcı Ayak Banyosu

İlk yapacağımız şey ayakları sıcak  su dolu bir kapta ayaklarımızı bekletmek olacak. Suyun içine bir miktar sirke, tuz ve kabartma tozu ekleyelim. Şimdi ayaklarımızı 15 dakika hazırladığımız suyun içinde bekletelim. Sonra ayaklarımızı kurulayalım. Kuruduktan sonra sızma zeytin yağı ile nazik bir masaj yapalım. Artık çoraplarımızı giyelim ve rahat bir uyku uyuyalım. Ertesi gün farkı göreceksiniz. Bunu her gün tekrar edin.

2- Vazelin ve Badem Yağı

Yatmadan önce ilk olarak vazelin ile ayağınıza yumuşak bir masaj yapın. Ardından badem yağını ayaklarımıza sürelim. Temiz bir çorap giyip bütün gece rahat bir uyku uyuyalım. Ertesi gün bir ponza taşı ( topuk taşı ) ile ayaklarımızı ovalım. Nasır oluşumundan kurtulmak için her gece bu yöntemi uygulayalım.

3- Tam Yağlı Süz ve Hindistan Cevizi Yağı

3. ayak bakımı için yapmanız gereken tam yağlı süt ile hindistan cevizi yağı karışımını hazırlamak olacak. Cam bir kapta tam yağlı süt içine 10 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyelim. Ve karıştıralım. Ayaklarımızı bu karışım içinden yarım saat bekletelim. Çıkartıktan sonra ayaklarımızı yıkayıp sıcak su, tuz ve kabartma tozu ile hazırladığımız suyun içinde 12 dakika boyunca ayaklarımızı dinlendirip yıkayalım. Her akşam bu uygulamayı tekrar edin.

4- Shea yağı ve Bal

3 yemek kaşığı bal ile 5 yemek kaşığı shea yağı ile karıştıralım. Bu karışımı ayaklarımıza sürelim 20 dakika boyunca bu şekilde bekletelim. Daha sonra ılık su ile ayaklarımızı yıkayalım. Nasırdan kurtulmak için her gece bu yöntemi tekrar edelim.

5- Kuru Soğan Ve Sızma Zeytin yağı

Yarım kuru soğanı rendeleyelim. 4 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ile soğanı karıştıralım. Ayaklarımıza bu karışımı sürüp saralım. Sargının üzerine çorap giyip bütün gece bu şekilde uyuyalım. Ertesi gün ılık su ile ayaklarımızı yıkayalım. Her gece nasırdan kurtulmak için bu yöntemi tekrar edelim.

Ayak Nasırları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri 1

Nasır ve ayak tabanındaki sertliklerin gitmesi için her gece bu yöntemleri uygulayın. Belki bir hafta sürebilir. Ama etkili bir yöntemdir.

Benzer İçerikler
One thought on “Ayak Nasırları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri”
  1. Nacıye dedi ki:

    Herşey çok çok ğüzel hemen hemen hepsinden faydalanıyoruz çooook teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler