Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kara Sineklerden Kurtulmak için Müthiş Çözüm

Yaz geldi. Havalar ısındı. Sinekler ortaya çıkmaya başladı. Sinekler ev içine girdikleri zaman insanın sinirini bozuyor çok huzur bozucu olabiliyor. Evin özelikle nemli bölgelerinde büyür ve çoğalırlar. Çöp kutuları, lavabolar, yiyecekler dikkatini çeker. Neyse ki sineklerden kurtulmak için 3 doğal çözüm var. Kara sineklerden kurtulmak için müthiş çözümlere değineceğiz. Kara sineklerden geçmeden önce sivrisineklerde can yakıcı, sinir bozucu olabiliyor. Isırdığında özellikle. Sivrisinekten nasıl korunur doğal yollarla hazırlamıştık. Ev yapımı sinek kovucu nasıl yapılır birçok farklı yöntem var. Limon üzerine karanfil batırdığınızda bulunduğunuz ortama gelmiyor sinekler. Denemiştim ve kullandığım bir doğal çözüm. Maalesef bitkilerimiz de sineklenebiliyor, böcekleniyor. Bitlenen çiçekler nasıl temizlenir paylaşımlarımız arasında bulabilirsiniz.

Peki sineklerden nasıl kurtuluruz. İşte evlerden sineklerden kurtulmak için 3 ev yapımı tuzak.

Kara Sineklerden Kurtulmak için Müthiş Çözüm

Sineklerden Kurtulmanın 4 Doğal Yolu

Evde, memlekette sinek bastıysa bulunduğunuz alanı panik yapmayın. İşte çözümleri. Sineklerden kurtulma için 3 doğal yol hazırladık. Kara sineklerden kurtulmak için müthiş çözüm yollarını öğrenelim. İlk yol ile başlıyoruz.

1- Sirke Kapanı

Sinekler fermantasyon kokusuna dayanamazlar. Bu sirke elmalardan yapılmış bir sirke olmalı. Sineklerin karşı koyamayacağı bir koku. Sirkeyi önceden biraz ısıtırsak daha etkili olacaktır. Çünkü ısı sirke aromasını yayar. Kavanoz veya benzeri bir kap kullanacağız. Kağıt peçeteyi huni haline getirip kullanacağız. Elma sirkesi kullanacağız. 1 parça olgun veya olgunlaşmış meyve kullanacağız. Elma sirkesini ısıtıp kavanoza koyalım. İçine 1 -2 damla bulaşık deterjanı koyalım. Bu adım önemli. Mutlaka deterjan kullanmalıyız. Sinekler yoksa uçup gidebilirler. Kağıt peçeteyi huni şeklinde kavanozun ağzına kapatalım. Sineklerin girmesi için peçete huninin altında küçük boşluk bırakalım. Tuzağı daha etkili hale getirmek için kavanoza meyve ekleyebilirsiniz.

Kara Sineklerden Kurtulmak için Müthiş Çözüm 5

2- Meyve Kapanı

Birkaç olgun meyveyi kavanoza yerleştirelim. Ardından kavanozu streç ile kapatalım. Tutunmuyorsa, durmuyorsa lastik kullanabilirsiniz. Daha sonra kürdanla birkaç delik açalım. Kavanozları sineklerin gireceği alanlara yerleştirebiliriz. Bu şekilde birkaç kavanoz hazırlayabiliriz. Küçük deliklerden içeri girip dışarı çıkamayacaklar.

Kara Sineklerden Kurtulmak için Müthiş Çözüm 1

3- Anneannelerden Gelen Yöntem

1850lerden kalma yöntemlerden biri. Kimin icat ettiği bilinmiyor. Sonuç etkili. Yarım litre süt, 100 gram esmer şeker, 50 gram öğütülmüş karabiber. Sütü, şekeri ve karabiberi bir tencerede 10 dakika pişirelim. Bu karışımı derin bir tabağa dökelim. Eğer karışımın içinden sinekler çıkıyorsa içine 1 – 2 damla bulaşık deterjanı dökebiliriz.

Kara Sineklerden Kurtulmak için Müthiş Çözüm 2

Kaynak: https://www.comment-economiser.fr/piege-a-mouches-maison.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler