Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bitlenen Çiçekler Nasıl Temizlenir?

Bitlenen çiçekler, sineklenen çiçekler hepimizin sorunu. Bitlenen çiçekler nasıl temizlenir ondan bahsedeceğiz. Birkaç pratik yöntemle sineklerden kurtulabiliriz. Bazı çiçeklerin bakımından sizlere bahsetmiştik. Biraz onlara değinelim. Daha sonra çiçeklerimizin sineklerinden kurtulalım. Çiçek çoğaltma, kaktüs çoğaltmak isterseniz görünüşü çok güzel olan çiçekle başlayalım. Çoğaltmakta oldukça kolay. İnci tanesi çiçeği nasıl çoğaltılır önceki yazılardan bulabilir varsa evinizde kolaylıkla çoğaltabilirsiniz. Nadide çiçeklerden, nazik çiçeklerden biride orkide. Orkidelerde evlerimizde var. Eğer orkideleriniz var ve orkide saksı ve toprak değişimi nasıl yapılır merak ediyorsanız yine yapmanız gereken önceki içerikleri incelemek olacak. Gelelim menekşelere. Onlarda cam önlerinde çok güzel duruyorlar. Açtıklarında evimiz mis gibi menekşelerle doluyor. Afrika menekşesi nasıl çoğaltılır yine daha önce paylaşmıştık. Çiçeklerimizi çoğaltmayı, bakımının nasıl yapılacağını gördük. Şimdi eğer bitlenen çiçeklerimiz olursa onlardan nasıl kurtuluruz ona değinelim.

Çiçek Bitleri Nasıl Temizlenir?

Bitlenen Çiçekler Nasıl Temizlenir?

Çiçeğin bitlenmesi çiçeğe zarar verecek ve zamanla kurumasına sebep olacak. Tabi hoşda bir görüntü olmuyor. Evde uçuşan sinekler, çiçek üzerinde kötü görünüme sahip olan bitler. Bitlenen çiçekler nasıl temizlenir derseniz kurtulmanın çok kolay olduğunu söyleriz bizde. Sirkeyi sulandırarak kolayca kurtulabilirsiniz. Sineklerden ise okaliptüs yağı, toprak değişimi gibi yöntemlerle kurtulabilirsiniz. İnşallah sigara içmiyorsunuzdur ama sigara külünün de çiçekleri sineklerden koruduğu söyleniyor. Kokusu o kadar kötü oluyor ki sigaranın sinekler bile gelmiyor.

Bitlenen çiçeğe ne yapılır, sirke nasıl kullanılır önce onu izleyelim.

Eğer çiçeklerimizde sinekler varsa evde küçük sinekler uçuşuyorsa şimdi onlardan kurtulma zamanı. İşte birkaç pratik bilgi.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler