Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İnci Tanesi Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

İnci tanesi çiçeği çok güzel düğme düğme duruyor. Bir diğer adı da tespih çiçeği olarak biliniyor. Tane tane olduğu için hem düğmeye hemde inciye benziyor. Günaybatı Amerika’da yetişen çok yıllık sarmaşık gibi etli bir asma. Doğal ortamlarında toprağa değdiği kısımlarda kök salarlar. Tespih çiçeği tohumundan yetiştirebilir veya bir arkadaşınızdan alıp çoğaltabilirsiniz. Çiçek çoğaltma yöntemlerinden biraz bahsetmiştik. Kaktüs nasıl çoğaltılır resimli anlatım olarak hazırlamıştık. Sukulent çoğaltma nasıl yapılır yine bahsettiğimiz konular arasındaydı. Bir diğeri ise her evde bulunan güzel çiçekler açan menekşeler. Afrika menekşesi nasıl çoğaltılır önceki yazılar arasında bulabilirsiniz. Orkide bakımı, orkide saksı ve toprak değişimi gibi birçok konuda bilgi bulabilirsiniz.

Boncuk Çiçeği Çoğaltma

Bu güzel çiçeğin birçok ismi var. İnci tanesi, boncuk çiçeği, tespih çiçeği gibi. Tüm isimlere de uyuyor çiçek. İnci tanesi çiçeği nasıl çoğaltılır ondan bahsedeceğiz. Çoğaltarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Satış yapanlarda var. Sizde onlardan biri olabilirsiniz. Çok seviyorum bu inci tanesi çiçeklerini. Direk güneş ışığını sevmiyor ama ışıklı alan istiyor. Çiçekleriniz çok uzadığı zaman çoğaltma işlemi yapabilirsiniz. Eğer çok uzun sevmiyorsanız ve sizin için yeterli uzunluğa ulaştıysa çoğaltma yapabilirsiniz.

İnci  çiçeğini çoğaltmak basittir. Temiz bir makasla inci düğümünün hemen altından kesebilirsiniz. 1 gece gölgede bekletebilir veya hemen dikebilirsiniz. Çilek gibi dalının değdiği yere kök verdiği için çabuk köklenecektir.

İnci Tanesi Çiçeği Nasıl Çoğaltılır? 4

İnci Tanesi Çiçeği Nasıl Çoğaltılır? 3

İnci Tanesi Çiçeği Nasıl Çoğaltılır? 5

Artık bir çiçeğimiz daha oldu. Tespih çiçeği fazla suyu sevmez. Tespih çiçeği bakımından da üst kısımlarda biraz bahsetmiştik. Artık tespih çiçeğinin çoşmasını, büyümesini izleyebiliriz.

İnci Tanesi Çiçeği Nasıl Çoğaltılır? 2

İnci Tanesi Çiçeği Nasıl Çoğaltılır? 6

İnci Tanesi Çiçeği Nasıl Çoğaltılır? 7

İnci Tanesi Çiçeği Nasıl Çoğaltılır? 1

İnci Tanesi Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Kaynak : https://www.joyusgarden.com/propagating-string-of-pearls/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler