Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çürüyen Orkideleri İyileştiren Mucize

Orkide bakımıyla devam ediyoruz. Sırada çürüyen orkideleri iyileştiren mucizeden bahsedeceğiz. Bu yöntemle ölmeye yüz tutmuş çürümek üzere olan orkideleri iyileştireceğiz. Orkideler çiçek açtığında çok güzel duruyor. Hediyelik fikirler olarak da çok tercih edilen çiçeklerden. Doğum hediyesi, evlilik yıldönümü hediyesi, özel gün hediyesi, ev görme hediyesi, hasta ziyareti gibi birçok amaç için orkideler tercih ediliyor. Bakımı doğru yapılmazsa, sulaması doğru yapılmazsa orkideler kurumaya başlıyor. Çürümeye başlıyor. Bugün ise çürüyen orkideleri iyileştirmek için neler yapabiliriz ondan bahsedeceğiz. Ona geçmeden önce daha önce bahsettiğimiz orkide ile ilgili bilmemiz gereken bilgilere değinelim.

Çürüyen Orkideleri İyileştiren Mucize 3

Orkide çoğaltmak için birçok yöntem kullanıyoruz. Yine orkide bakımı ile ilgili de birçok içerik paylaştık. Mesela orkide çoğaltmak istiyorsanız yeni yöntem olan kuru soğan tekniğini kullanabilirsiniz. Detaylara ise kuru soğanla orkide nasıl çoğaltılır ulaşabilirsiniz. Kuruyan orkide köklerini suyla canlandırabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız suyla orkide kökleri nasıl canlandırılırdan ulaşabilirsiniz.

Orkide Kök Çürümesi Tedavisi

Neredeyse hiç kökü kalmamış yapraklarını tamamen dökmüş birkaç dal kök kalmış orkideleri iyileştireceğiz. Yeniden yapraklar çıkacak yeniden çiçekler açacak. Bu yöntemi deneyerek orkideleri atmak yerine iyileştirebilirsiniz.

Çürüyen Orkideleri İyileştiren Mucize 4

Çürüyen orkideleri iyileştiren mucize için 2 çay kaşığı toz tarçını kavanoza koyuyoruz. Üzerine 1 lt kaynamış su ekliyoruz. Daha sonra kavanozun kapağını kapatıp soğumasını bekleyelim. Soğuyan tarçınlı suyu süzgeç ve havlu kullanarak süzüyoruz. Orkideleri hazırlamış olduğumuz suda 30 dk bekletelim. Sudan kalanı bir sprey şişesine boşaltalım. Diğer orkidelerde kullanmak için. Böceklerden, sineklerden, mantarlardan koruması için kullanacağız. Yapraklarına köklerine sıkabilirsiniz. 30 dk beklettiğimiz orkideyi tekrar dikelim. 7 gün boyunca serin ve iyi aydınlatılmış bir bölgeye koyun. Diktiğimiz toprağın nemli olması için su püskürtün. Üzerine kenarlarından delikler açtığımız plastik bir şişeyi kapatın. Yaklaşık 3 hafta sonra yeni yaprakların, filizlerin çıkmaya başladığını göreceksiniz.

Çürüyen Orkideleri İyileştiren Mucize 1

Filizleri nemli tutmak için 5 günde bir su püskürtün. Yaklaşık 2 ay sonra yapraklar iyice büyüyecektir.

Çürüyen Orkideleri İyileştiren Mucize

Son olarak videoya geçelim çürüyen orkideleri iyileştiren mucizeyi öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler