Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yatmadan Önce Odaya Neden Kesilmiş Limon Koymalıyız?

Hepimiz biliyoruz ki limon çok faydalıdır. Herkes limonun soğuk algınlığına iyi geldiğini bilir. C vitamini vücuda çok iyi gelir. Ayrıca birçok kozmetik ürününde de kullanılmaktadır. Cildi beyazlatma etkisi vardır. Yatmadan önce odaya neden kesilmiş limon koymalıyız birazdan nedenlerini öğreneceğiz.

Yatmadan Önce Odaya Neden Kesilmiş Limon Koymalıyız? 1

Limonlarla birçok çalışmalar, ürünler, yiyecekler yapıyoruz. Mesela limonata tarifi yapıyoruz. Herkes tarafından sevilen çocukların vazgeçemeyeceği içecek tariflerinden. Limonlu marmelat nasıl yapılır bahsetmiştik. Önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Muhallebi severler için limonlu muhallebi nasıl yapılır yine önceki tariflerimizden bulabilirsiniz. Limon yetiştirmek isterseniz evde limon çimlendirme ve saksıda limon yetiştirme konulu yazımızı okuyabilirsiniz. Şimdi gelelim başucumuza limon koyduğumuzda neler oluyor bakalım.

Yatmadan Önce Odaya Neden Kesilmiş Limon Koymalıyız? 3

Limonu Kesip Başucunuza Koyduğunuzda

Tek yapmamız gereken limonu 4 eşit parçaya bölmek ve tuz serpmek. Kestiğimiz limonu uzun süre saklamak için kesik yarım limon uzun süre nasıl saklanır önceki tariflerimizden bulabilirsiniz. Şimdi tuz serpilmiş limon ne işe yarıyor görelim.

  1. Zor bir günden sonra yorgunluk ve stresi azaltır. Bilim adamları uzun zamandır limonun rahatlatıcı aromasını kişi üzerinde rahatlatıcı etkisi olduğunu ispatlamıştır. Limonun kokusunu aldıkça tüm problemleri unutuyor, sakinleşiyor ve hatta çok daha çabuk uyuyabiliyoruz.
  2. Konsantrasyonu ve dikkati artırır. Çalışma masanıza her gün kesilmiş limon koyarsanız zamanla konsantrasyonunuzun artığını ve hafızanızın güçlendiğini göreceksiniz.
  3. Sabah uyanmak daha kolay olur. Sabah uyanamaz mısın? Limonun aroması vücuttaki mutluluk hormonunun üretimini uyarır buda ruh halinin ve gücünün anlık bir yükselmesi anlamına gelir.
  4. Kan Basıncı azaltır. Limonun uçucu yağı hipertansiyondan muzdarip  insanlar için mükemmel bir ilaçtır. Limonun aroması kan dolaşımını iyileştirir. Basınç normale döner.
  5. Böceklerden bitkisel yollarla kurtulmanızı sağlar. Yapmamız gereken yarım limon ve içine saplanmış karanfiller. Sinek, sivrisinek ve diğer böceklerden kurtulmanıza yardımcı olacak.

Yatmadan Önce Odaya Neden Kesilmiş Limon Koymalıyız? 4

      6.Havayı temizler. Limonun tek başına zararlı mikropları kokusuyla yok edebilen bakterisit özelliği vardır.

Yatmadan Önce Odaya Neden Kesilmiş Limon Koymalıyız?

Başucunuza koyduğunuz limonun etkilerinden bahsettik. Bir kez deneyin etkilerini göreceksiniz.

Yatmadan Önce Odaya Neden Kesilmiş Limon Koymalıyız? 2

Kaynak : https://mylifenews.ru/poleznye-sovety/1543-zachem-pered-snom-nado-klast-okolo-krovati-razrezannyj-limon/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler