Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kedi Oyuncakları El Yapımı

Evdeki minik sevimli dostlarımızın, kendi başlarına oyun oynamaları hem de onlar oynarken bizim de işlerimizi daha rahat yapabilmemiz için,hatta hiç örgü bilmeyenlerin bile çok rahat örebileceği pinpon topu ile örgü oyuncağın nasıl yapıldığını videolu olarak hazırladıkTakipçilerimizden Fatma BAYIN bizimle bu güzel oyuncağın yapılışını paylaştı. Umarım beğenirsiniz. Hepimiz biliriz ki kediler yuvarlak topları ve ipleri çok severler bu projede de ikisi birleştirilerek çok güzel bir oyuncak hazırlandı. Sizin de bir evcil dostunuz yoksa bile olan arkadaşlarınıza yaparsanız hem sahiplerini hemde minik dostlarımızı inanın çok sevindirirsiniz :) hem ucuz hem çok kolay. Verdiği mutluluksa paha biçilmez DİKKAT: EBATINDAN DOLAYI YUTAMAYACAK HAYVANLAR İÇİN UYGUNDUR, BÜYÜK HAYVANLAR YUTABİLİR! Sevimli dostlarımız için daha öncede güzel projeler hazırlamıştık. Penye ipten köpek ve kediler için yatak yapımı. Geri dönüşüm projelerini değerlendirerek kartondan kedi evi nasıl yapılır ve gazeteden kedi evi yapımını da paylaşmıştık.

Kendin Yap Kedi Oyuncağı

Şimdi tarife geçelim, Bu oyuncak için isminden de anlaşıldığı üzere 1 adet pinpon topu (Kırtasiylerde 2 TL) ve biraz yün.

Önce ya sihirli halka ile  ya da zincir çekerek bir halka yapıyoruz.

1. Sırada bu halkanın içine 7 zincir çekip sık iğne olarak batıyoruz ve 7 kez aynı işlemi yapıyoruz.

2. sırada da aynı işlemi zincir sayısını değiştirmeden yapıyoruz.

3. Sırada ördüğünüz ipe göre belki de son sıra olabilir , yine aynı işlemi yapıyoruz yani 7 zincir çekip tığın üstüne almadan sık iğne olarak batıyoruz. Pinpon topunu ördüğümüz bu kafesin içinde koyuyoruz. Tığdaki ilmeği uzatıp ördüğümüz yumağı bu ilmeğin içinden geçiriyoruz. .Böylelikle sökülmemesi için örgümüzü sıkılamış olduk. Ve aynı yerden istediğimiz uzunlukta zincir çekerek örgü oyuncağımızı bitiriyoruz.

Şimdi resimli olarak nasıl yapılıyor görelim.

Kedi Oyuncakları El Yapımı 6

Kedi Oyuncakları El Yapımı 4

Kedi Oyuncakları El Yapımı 1

Kedi Oyuncakları El Yapımı

Oyuncağımız hazır. Şimdi dostumuzun keyifle oynamasını izleyelim.

Kedi Oyuncakları El Yapımı 5

Kedi Oyuncakları El Yapımı 3

Kedi Oyuncakları El Yapımı 2

Ve tarifi burada videolu olarak bulabilirsiniz. Ve dostumuzun keyifle nasıl oynadığını.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler