Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parmak Örgüsüyle Kalın İp Nasıl Yapılır?

Yepyeni bir teknikle yeni örgü modeli anlatımı hazırladık. Aslında parmak örgüsü modeli yeni bir teknik değil. Daha önce yaptığımız değişik örgüler ördüğümüz örgü tekniklerinden. Yeni teknik dediğimiz ise parmak örgüsünü kalın ip haline getirmek ve bu getirdiğimiz iple yeni modeller tasarlamak. Bu güzel örgüyü yaparken şişlerimiz parmaklarımız olacak. Yeni örgü modellerinin yapılışı 2 kademeden oluşuyor. İlk olarak parmak örsüyle iplerimizi hazırlıyoruz. İkinci olarak ise hazırladığımız kalın iple modellerimizi tasarlamaya başlıyoruz.

Hazır mısınız? Bu kısımda daha önce ördüğümüz parmak örgülerinden bahsedelim. Mesela parmak örgüsü örüp oyuncaklar tasarlamıştık. Tavşanlar yapmıştık. Dev yün örgü modellerini ellerimizle kollarımızla örmüştük. Boyunluklar tasarlamıştık. Parmak örgüsüyle yapılmış boyunluğun anlatımına parmak örgü boyunluk yapılışından ulaşabilirsiniz. Parmak örgüsü süslemeler yapabilirsiniz. Papatyalar, kalpler, baykuşlar yapabilirsiniz. Parmak örgüsü panço ilginizi çekecek projeler arasında. Gelelim şimdi hepimizin çok beğeneceği parmak örgüsüyle kalın ip nasıl yapılır öğrenmeye.

Parmak Örgüsüyle Kalın İp Yapılışı

Çok güzel çok kolayca yapacağımız bir teknik. Hatta parmak örgüsüyle kalın ip hazırlama kısmını çocuklarımızdan yapmasını rica edebiliriz. Hem ders aralarında çocukların rahatlaması için örgü çok iyi gelecektir. Çocuklarımız ipleri hazırladıktan sonra bizde çocuklarımıza, kendimize güzel güzel modeller tasarlayabiliriz.

Parmak Örgüsüyle Kalın İp Nasıl Yapılır?

İpimizi parmak örgüsüyle hazırladığımızda yukarıdaki gibi duracak. İpimizi hazırlayıp örgü örmeye başladığımızda ise modelimiz aşağıdaki gibi duracak.

Parmak Örgüsüyle Kalın İp Nasıl Yapılır? 1

İlginç ve denenmeye değer bir teknik olacak. İlk olarak ipimizi yapıyoruz. Daha sonra ipimizle modeller örüyoruz. Son olarak ise her iki tekniğin anlatıldığı videolara geçiyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler