Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kesik Yarım Limon Uzun Süre Nasıl Saklanır?

Kesik limon bozulmadan nasıl saklanır, Limon çok tüketilen meyvelerden biridir. Bu yüzden de limon nasıl muhafaza edilir sorusu önem kazanmakta. Çorbalardan salatalara, keklerden turşulara, dolmalara kadar birçok besinle birlikte tüketilir. Ancak diğer meyvelerde olduğu gibi limonu kestikten sonra buzdolabında saklamak zordur.

Limonu kestikten sonra yarısını kullandınız, kalan

yarısını buzdolabına koyarken, küçük bir tabağın içine biraz sirke koyun. Limonun kesik tarafını sirkeye batırın. Bu şekilde limonu karardan, besin değerlerini yitirmeden ve kurumadan iki gün buzdolabında saklayabilirsiniz.

Kesik Yarım Limon Uzun Süre Nasıl Saklanır

Peki, başka limon uzun süre nasıl saklanır, sorusuna verilebilecek cevaplar nelerdir? Limonu kestikten sonra kesik olan tarafını şekere batırın. Şeker batırılmış limonu küçük bir tabağın içine ters çevirin. Bu şekilde buzdolabında limonu bozulmadan saklayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise kesilmiş limonun suyunu sıkmaktır. Kesik limonu sıkın. Kabuğunu içtiğiniz suyun içine atın. Limon suyunuzu alkali bir hale getirecektir. Limonun suyunu ise küçük bir kavanoza koyun. İçine biraz zeytinyağı damlatıp buzdolabına koyun. Limon suyunu bu şekilde uzun süre buzdolabında saklayabilirsiniz.

Kesik Yarım Limon Uzun Süre Nasıl Saklanır 1

Eğer ihtiyacınız olan birkaç damla limon suyuysa limonu kesmenize gerek yok. Limonu kürdan yardımı ile delin. Açtığınız delikten istediğiniz kadar limon suyunu alın. Limonun deldiğiniz noktasını hava almayacak şekilde kapatın. Limon hava almadığı müddetçe bozulmaz. Bu şekilde bir hafta limonu buzdolabında saklayabilirsiniz.

Bir başka yöntem ise limonu tuza batırmaktır. Tuz besinlerin kokmasını önlediği gibi bozulmasını da önler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler