Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ev Temizliği için Doğal Temizlik İpuçları

Ev temizliği için doğal temizlik ipuçları var bu videoda. Ev mis gibi kokacak pırıl pırıl olacak. Pratik bilgilerden oluşan bir video. Halı koltuk silme, cam silmek püf nokta, perde beyazlatma gibi yöntemler var. Ben camları şampuanla siliyorum. Şampuanla cam silme için kremsiz şampuan kullanmanız gerekli. Ama videoda bahsi geçen cam silme yöntemini de deneyeceğim. Temizlik ile ilgili daha öncede pratik bilgilerden bahsetmiştik. Ocak temizleme nasıl yapılır, fırın temizliği nasıl yapılır, halılar nasıl silinir gibi bilgileri önceki yazılardan bulabilirsiniz. Karbonatla yatak nasıl temizlenir püf noktaları ile önceki yazılarda bulabilirsiniz. Aspirinle çamaşır beyazlatma yine önceki yazılar arasında mevcut. Aynı yöntemi perdelerde de uygulayabiliriz diye düşünüyorum. Hadi şimdi evimizi pırıl pırıl yapacak temizlik tüyolarına geçelim.

Mis Gibi Ev Temizliği

Ev Temizliği için Doğal Temizlik İpuçları

Evimiz mis gibi tertemiz olacak. Her yer temizlik kokacak. Halı, koltuk, sandalye, cam gibi evimizin bölümlerinin temizliğinden bahsedeceğiz. Az önce dediğim gibi ben camları silerken saç kremsiz şampuan kullanıyorum. Evi yerleri silerken silme suyuna sirke katıyorum. Hem parlıyor, hemde örümcek falan olmuyor. Halıya bir şey döküldüğünde önce peçete ile fazlasını alıyorum. Daha sonra bulaşık makine parlatıcısı döküp siliyorum. Sandalyeler için ise fairy kullanıyorum. Sıcak suyun içine eritiyor ve sandalyeleri siliyorum. Lekeler çıkıyor.

Şimdi sizlere ev temizliği için doğal temizlik ipuçları hazırladık. Temizliklerimizde karbonat, beyaz sirke, kabartma tozu, beyaz sabun gibi malzemeler kullanıyoruz. Sizinde bildiğiniz temizlik tüyoları varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler