Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Süngerle 8 Pratik Fikir

Bulaşık süngerlerini genelde adında da anlaşılacağı gibi bulaşık yıkamada kullanıyoruz. Bugün ise süngerle 8 pratik fikir hazırladık. Bu pratik bilgileri vede kolayca hazırlayabilir ve yaşamınızda kullanabilirsiniz. Bulaşık süngeri ile daha önce farklı projeler da yaptık. Şimdi o projelere değinelim. Kız çocuklarımız için, okul öncesi çocuklarımız için harika etkinlikler. Çocuklarla birlikte süngerden oyuncak yapımını onların istediği modellerde, pastalar, kekler, oyuncaklar yapabilirsiniz. Okul öncesi bitki yetiştirme deneyi de çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz çok güzel projelerden biri. Gelelim şimdi bulaşık süngeriyle neler yapılır incelemeye.

5 Dakikada Hallet Kendin Yap

Bulaşık süngerleri standart temizlik eşyalarından biridir. Silmek, ovalamak, bulaşık yıkamak için kullanırız. Şimdi bu bulaşık süngerle 8 pratik fikir hazırladık. Çok yönlü ve kullanışlı bir eşya olduğunu göreceksiniz. Süngerlere bakış açınızı değiştirecek fikirleri deneyelim.

Süngerle 10 Pratik Fikir 6

Ojeleri çıkarmak çok zor bir iş değil. Acele bir işiniz olduğu zaman çıkarmak zor olabilir. Birazdan hazırlayacağımız oje sökücü işinizi kolaylaştıracaktır. Sizlere mükemmel bir zaman tasarrufu sağlayacak. Süngerleri yukarıda gördüğümüz gibi küçük bir kavanozun içine yerleştirelim. Büyük gelirse kesebilirsiniz. Daha sonra içini aseton ile dolduralım. Ve süngerin emmesi için bekleyelim. Süngerler arasına tırnağınızı yerleştirerek temizleyebilirsiniz. İşimiz bittiğinde kavanoz kapağını kapatalım. Kullanmadan önce sallayalım.

Süngerle 10 Pratik Fikir 2

Dar sürahileri, kavanozları temizlemek bu yöntem ile daha kolay olacak. Resimdeki gibi süngerleri keselim. Ve mıknatıs yapıştıralım ikisine de. Ve birini sürahinin içine birini dışına yerleştirerek temizleyelim.

Süngerle 10 Pratik Fikir 9

Kolay buz torbası yapıyoruz. Süngeri suya batırıyoruz ve iyice emmesini sağlıyoruz. Kilitli poşetin içine yerleştirip 1 – 3 saat bekletiyoruz. Kilitli poşetle kullanabilirsiniz. Veya çıkartabilirsiniz. Yemeklerinizi serin tutmaya yarayacak harika bir yöntem.

Süngerle 10 Pratik Fikir 3

Panjurları temizlemek sinir bozucu olabilir. Bu yüzden kolayca temizlemek için sizlere çok güzel bir yöntem hazırladık. Maşaların üzerine sünger yapıştırıyoruz. Ve kullanmaya başlıyoruz.

Süngerle 10 Pratik Fikir 4

Süngerle 10 Pratik Fikir 8

Titrek masalar ve sandalyeleri düzeltmek de artık çok kolay. Sandalye bacakların altına sünger yapıştırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Süngerle 10 Pratik Fikir 7

Duvardaki çivileri sökerken çekiçlerin verdiği zararlardan duvarları korumak için resimdeki gibi süngeri kullanabilirsiniz.

Süngerle 10 Pratik Fikir 1

Buzdolabını ovmadan temizlemeden süngerle temizlemenin kolay yolunu  hazırladık. Buzdolabını taze ve temiz tutmak için süngeri 1/2 su bardağı su 1/4 bardak kabartma tozu içine batıralım ve 1 dakika bekletelim. Süngerin fazla suyunu sıkıp dolabın içine yerleştirelim.

Süngerle 10 Pratik Fikir

Pedikür süngerleri fiyatları fazla gelebilir. Çok uygun fiyatlara kendiniz evde yapabilirsiniz. Tıpkı resimdeki gibi.

Kaynak : https://www.ehow.com/13719500/super-simple-sponge-hacks?slide=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler