Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Süngerden Oyuncak Yapımı

Çocuklarınızın keyifle oynayacağı süngerden oyuncak yapımı yapmak ister misiniz. Sizlere çocuklarınızın çok keyif alacağı bir oyuncak hazırladık. Okul öncesi etkinliklerinde onlar için çok güzel hem eğitici hemde eğitirken eğlendirici oyunlar hazırlamıştık. Kız çocukları evcilik oynamayı çok severler. Kızım evcilik oynadığında benim için özel kekler, pastalar, çorbalar yapar. Sizin kızlarınız da öylemi. Böyle yemek pişirmeyi seven çocuklar için çocuklarınızla birlikte hazırlayabileceğiniz pastalar yapıyoruz. Sünger ile daha önce yine bir etkinlik hazırlamıştık. Biraz daha kolay bir etkinlik. Sonuç vermesi için biraz beklememiz gereken bir etkinlik. Okul öncesi bitki yetiştirme deneyi. Çocukların sevdiği etkinliklerden. Sınıf içi etkinlik olarak da sevgili öğretmenlerimiz yapabilirler. Çocuklar için çok tercih edilen oyuncaklardan biride ağaçlar, ahşaplar. Doğal ağaç parçaları, ahşap kütükler çok seviliyor. Memleketinize gittiğinizde ağaç dallarından ahşap blok yapımını inceleyerek yapabilirsiniz. Daha fazla çalışmaya mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Şimdi süngerlerden oyuncak yapma zamanı.

Süngerlerden Oyuncak Pasta Yapımı

Pırıltılı sünger kekler, çocuklarınızla birlikte yapacağınız eğlenceli bir oyuncak. Kafeler, mini fırınlar ve çay partilerinde oyun oynamak için mükemmel. Bu sevimli kekleri sizde kızlarınızda çok sevecekler. Süngerden oyuncak yapımı için gerekli malzemeleri marketlerde, kırtasiyelerde bulabilirsiniz. Çocuklar okul öncesi dönemde içinde yemekler yaptıkları, kekler pişirdikleri oyunları çok severler. Bizde onlar için eğlenceli bir oyuncak yapmaya karar verdik.

  • Farklı renklerde sünger
  • Yapıştırıcı
  • Sim
  • Ponpon
  • Makas

Malzemeler hazırsa başlayabiliriz. Öncelikle süngerleri kare, dikdörtgen, üçgen, yuvarlak şekillerde kesiyoruz. Ve birbiri üzerine veya ayrı ayrı yapıştırarak süslüyoruz. Süslemek için ponpon ve birçok malzeme kullanabilirsiniz.

Süngerden Oyuncak Yapımı 4

Süngerden Oyuncak Yapımı 5

Süngerden Oyuncak Yapımı

Süngerden Oyuncak Yapımı 1

Süngerden Oyuncak Yapımı 2

Süngerden Oyuncak Yapımı 3

Süngerden Oyuncak Yapımı 6

Kaynak : https://www.thecrafttrain.com/easy-glitter-sponge-cakes-for-pretend-play/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler