Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kaktüs Aşılama Nasıl Yapılır?

Bugünkü konumuz çiçekler. Sırada kaktüs aşılama nasıl yapılır var. Evinizde kaktüs çeşitleri varsa küçük denemeler yapabilirsiniz. Mesela kaktüse sukulent aşılama, renkli kaktüs aşılama, yılan kaktüs aşılama gibi teknikleri deneyebilirsiniz. Kaktüslere farklı çiçeklerde aşılayabilirsiniz. En çok yapılanlardan biri kaktüse yılbaşı çiçeği aşılama. İki çiçeği birleştirerek tek çiçek yapabilirsiniz. Birazdan kaktüs aşılama yapılışından bahsedeceğiz. Çiçek bakımlarından bahsedelim biraz. Avokado nasıl yetiştirilir evde bahsettiğimiz konular arasındaydı. Bende şuan yetiştirmeye çalışıyorum. İnci tanesi çiçeği nasıl çoğaltılır yine konularımız arasında. Tespih çiçeği çoğaltma da diyebiliriz. Maalesef ben büyütemedim evde. Evde solan orkideleriniz varsa onları suyla canlandırabilirsiniz. Suyla orkide kökleri nasıl canlandırılır tüm detayları içerik içinde bulabilirsiniz. Menekşe bakımı, orkide bakımı, kaktüs bakımı gibi birçok konuyu önceki tariflerden bulabilirsiniz. Şimdi kaktüs aşılama nasıl yapılır öğrenelim.

Kaktüse Kaktüs Nasıl Aşılanır?

Kaktüse kaktüs aşılıyoruz bugün. Beğendiğiniz sevdiğiniz kaktüsler varsa onları birleştirebilirsiniz. Eminim çok güzel çiçekler ortaya çıkacaktır. Kaktüs aşılama nasıl yapılır fikri için kürdan, lastik, 2 farklı çeşitte kaktüs, keskin bıçak, poşet kullanacağız.

Kaktüs Aşılama Nasıl Yapılır?

Kaktüsümüze aşılama yaptığımızda inşallah tutacak ve yavrular vermeye başlayacak. İlk defa yapacaksanız aşılama belki biraz zorlanabilirsiniz. Ama 2. 3. yapmada daha iyi sonuçlar alacaksınız. Sizde sevdiğiniz çiçekleri birleştirebilir yeni türler oluşturabilirsiniz. Kaktüs aşılama nasıl yapılır birlikte öğrenelim. Çiçek severler olarak evimizde denemeler yapalım.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler