Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Aspirinle Çamaşır Beyazlatma

Beyazları yıkarken bazen lekeler çıkmaz. Bunun artık çok kolay bir yolu var. Belki aranızda bilenleriniz vardır. Ben yeni öğrendim. Ve ilk fırsatta deneyeceğim aspirinle çamaşır beyazlatma işlemini. Bunun için çamaşır beyazlatıcı ürünler de kullanabilirsiniz tabi tercih sizin. Sevdiğiniz bir bluzunuza , gömleğinize yemek döküldü ve lekesi çıkmıyor. Aşındırmadan, yıpratmadan bu lekeden kurtulmak istiyorsunuz. Kimse bu lekelerden hoşlanmaz ve herkesin kendine göre leke çıkarmak için pratik bilgileri vardır. Ve bu yöntemlerin garantisi yoktur. Bu pratik bilgiler yöntemlerini uyguladığımızda lekeler bazen kaybolur gider, bazende kalıcı olarak yerleşir. Neyse ki bu lekeler için güzel bir yöntem var. Kolay , ekonomik ve en önemlisi etkili. Pratikte bir kez dener ters ederseniz sonuçlarını görecek ve bir daha lekeler hakkında endişelenmeyeceksiniz. Temizlik için pratik bilgilerden en çok nasıl olmalı diye sorduğumuz sorulandan biri de ocak , fırın temizliği. Fırın temizlemenin kolay yolu , ocak nasıl temizlenir önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz.

Aspirinle Çamaşır Nasıl Beyazlatılır?

Leke çıkarma püf noktaları için aspirin kullanıyoruz. Yöntem aslında çok basit. Sonuçları da oldukça etkili. Normal çok lekeli olmayan kıyafetleriniz için yıkama sırasında makineye deterjan ile birlikte birkaç aspirin ekliyoruz. Ve sonuçları bekliyoruz. Daha iyi sonuç için biraz yüksek dozda aspirin kullanabilirsiniz. 5 tablet aspirin 500 mg. Lekeli olan kıyafetlerinizi, kirlilerinizi sıcak su içerisinde aspirin tabletlerini eriterek 1 gece suyun içinde bekletin. Sabah kıyafetlerinizi çıkartın ve makineye yerleştirin. Makineye aynı sayıda aspirin ekleyin ,deterjan ekleyin ve normal bir şekilde yıkamayı başlatın. Sonuç sizi çok şaşırtacak. Çünkü lekeler kalmayacak.

Aspirinle Çamaşır Beyazlatma

Aspirinle Çamaşır Beyazlatma 1

Aspirinle Çamaşır Beyazlatma 2

Aspirin protein moleküllerini parçalayan salisilik asit içerir. Sirke, limon suyu veya sitrik asit ile aynı şekilde davranır. Aynı şekilde aspirin kan akışını hızlandırır. Sulandırır. Kalp krizi riskini ve inme riski hallerinde kan pıhtılaşma oluşum riskini önler.

Aspirinle Çamaşır Beyazlatma 3

Aspirinle Çamaşır Beyazlatma 4

Kaynak : https://mir-press.com/114243-chto-budet-esli-dobavit-v-stiralnuyu-mashinu-tabletku-aspirina-full.html?fa821dba_ipp_uid2=9ZOt0r3cichXnQ3G%2fsU43W0zE9bk%2bMDVQAxbQsQ%3d%3d&fa821dba_ipp_uid1=1520510102797&fa821dba_ipp_key=1520576597415%2Fp%2bXKPeWu%2bQoV6deMGQivXg%3d%3d

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler