Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sivrisinekten Nasıl Korunulur?

Yazın en çok muzdarip olduğumuz konulardan biri. Sivrisinekler. Evet herkesi ısırmıyor. Sivrisinekler tarafından rahatsız edilmeyenler ısırılmayanlar çok şanslı. Bazen ısırdığını bile anlamazsınız bazende tam uykuya dalarsınız başınızda vızıldamaya başlar. Yakalayabilirseniz ne mutlu. Yoksa sivrisinekler tarafından lezzetli bir şekilde ısırılabilirsiniz. Pratik bilgiler açısından sinek kovmak için ben yarım limon üzerine karanfil batırıyorum. Fesleğenin olduğu yere de sivrisinekler gelmiyormuş. Sivrisinek gelmemesi için sizinde bildiğiniz pratik bilgiler varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Daha önce sizlere ev yapımı sinek kovucu nasıl yapılır bahsetmiştik. Eczaneden aldığımız alkol ve karanfille çok güzel bir karışım hazırlamış ve sivrisinekleri kendimizden uzak tutmuştuk. Sizde bu tarz bitkisel yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Evinizde örümcek var ve onlardan da kurtulmak istiyorsanız evdeki örümceklerden kimyasal olmadan kurtulmanın 10 yolunu deneyebilirsiniz. Ve bir diğer önemli konuda karıncalar. Karıncalardan kurtulmak içinde karıncalar ölmeden nasıl uzaklaştılır yazımızı inceleyebilirsiniz. Asıl konumuza dönelim. Sivrisinekler. Sivrisinekten nasıl korunur yöntemlerini öğrenelim.

Sivrisinekten Nasıl Korunulur? 2

Sivrisinek Kovucu Doğal Çözümler

Sivrisinekten Nasıl Korunulur?

Tatilde kızımı sivri ısırmıştı. Nasıl bir sivri nasıl bir ısırık bilmiyorum. Isırdığı yerler kıpkırmızı olup kabarmıştı. Çok fazla sivri vardı. Her zaman ısırıyor ama ilk kez öyle olmuştuk. Allah’tan alerjik veya başka bir hastalık durumu oluşmadı. Sivrisinekten nasıl korunur sizlere kısaca değinmeye çalışacağız. İnşallah faydalı olur.

Sivrisinekten Nasıl Korunulur? 1

Sivrisinekler koyu renkleri severlermiş. O yüzden açık renkli kıyafetler giyerek işe başlayabiliriz. Beyaz ve sarı giyebiliriz. Soğan ve sarımsağı da kullanabiliriz. Sivrisinek kovucu ses kullanabilirsiniz. Şimdi işimizi yarayacak, gece sivrisinek ısırmaması için hangi yöntemler kullanılır görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler