Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Karıncalar Öldürmeden Nasıl Uzaklaştırılır

Karıncalar Öldürmeden Nasıl Uzaklaştırılır 2

Havaların ısınması ile evlerimize misafir olan hatta istila eden karıncalardan kurtulmak için ne yapmalı, karıncalar nasıl uzaklaştırılır. Karıncaların evimizde çıkması için evin alt katta veya yüksek katta olmasının bir önemi yoktur. Her koşulda evlerimizden çıkıyorlar. Karıncaları öldürmeden kurtulmak için  bir kaç yöntem var. Bu yöntemleri birazdan sizlerle paylaşacağız. Benim evimde de geçen sene karınca çıkmıştı. Ben top naftalin kullandım. Ve gittiler. Çıktıkları yeri takip ettim oraya naftalin koydum. Farklı yerden çıktılar. Oraya yine naftalin koydum. En sonunda dış kapının oradan çıktılar ve ben yine oraya da naftalin koydum ve en sonunda gittiler. Karıncalarla olan savaşı nihayet ben kazandım. Umarım bir daha gelmezler.

Karıncalar Öldürmeden Nasıl Uzaklaştırılır 3

Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

  • Karıncalar kokulardan pek hoşlanmazlar mesela çıktıkları yerlere tarçın dökebilirsiniz. Bu da doğal bir karınca ilaçlama olacaktır.
  • Fesleğen koyabilirsiniz. Duyduğuma göre fesleğenin olduğu yere sivrisinekte gelmiyormuş.
  • Bebek pudrasının kokusunu da sevmiyor karıncalar. Koku alma duyularını körletiyor.
  • Kırmızı doğal toz acı biberi de çıktıkları noktalara gezdikleri yerlere serpebilirsiniz. Böcek ilaçlarının bir çoğunun içinde kırmızı acı toz biber bulunmaktadır.

Karıncalar Öldürmeden Nasıl Uzaklaştırılır

  • Kahve telvesi de karıncalardan kurtulmak için işinize yarayabilir. Filtre kahve ya da Türk kahvesinin telvesini karıncaların çıktıkları yere koyalım. Mümkün olduğunca hergün yeni kahve telvesi koymaya dikkat edelim. Böylece kokusu geçmesin.
  • Yarım limonu dörde bölelim ve üzerine kuru nane serpelim. Yine karıncaların çıktıkları yerlere koyalım. Karıncaların uzaklaşmasına yardımcı olacaktır.
  • Çay bardağının içine biraz sirke, biraz su ve bulaşık deterjanı koyup karıncaların çıktıkları yerlere sürelim.

Karıncalar Öldürmeden Nasıl Uzaklaştırılır 4

Bu yöntemleri deneyerek karıncalardan kesin olarak kurtulabilirsiniz. Sizin de bildiğiniz farklı yöntemler varsa bizlerle paylaşabilirsiniz. Denediğiniz hangi yöntemin sizin evinizdeki karıncalarda işe yaradığını da bizlerle paylaşabilirsiniz. Bizler de okuyucularımızla paylaşırız. Karıncasız mutlu günler diliyorum herkese.

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler