Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ayakkabı Gıcırdaması Nasıl Geçer?

Ayakkabı gıcırdaması bir çoğumuzun muzdarip olduğu bir sorun. Malesef ki giydiğimiz ayakkabıların altı bazı zeminlerde gıcırdar ve çok can sıkar, yürümekten bile nefret edebiliriz hatta iş yerindeki arkadaşlar bize kıl olabilir. Ayakkabı gıcırdamasını ve insanların rahatsızlığını gidermek için yavaş yavaş yürümeye, mümkün olduğunca ses çıkmaması için yere yavaş basmaya çalışırız. Fakat bu çözümlerde bizi bir hayli yorar.

Artık bu zorlu yöntemlerden sonra pratik bilgi ile ayakkabı gıcırdamasına çözüm bulabilir ve ayakkabı gıcırtısı nasıl giderilir diye soranlara hemen bu faydalı bilgi ile yardımcı olabilirsiniz.

Çözüm için gıcırdayan ayakkabınıza, bir miktar sıvı yağa, geniş bir kaba ve 24 saate ihtiyacınız olacak. Geniş bir kaba tabanını kaplayacak şekilde sıvı yağ (zeytin yağı da olabilir) dökelim. Ayakkabımızı içine yerleştirelim. Ve içinde bir gün bekletelim. Daha sonra altını silelim ve gönül rahatlığı ile ayakkabımızı giyelim. Artık ayakkabımız gıcırdamayacaktır. Dilerseniz bu yöntemi bot gıcırdamasında da kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Gıcırdaması Nasıl Geçer?

Benzer İçerikler
6 thoughts on “Ayakkabı Gıcırdaması Nasıl Geçer?”
 1. hatice yazıcı (örgüçantam) dedi ki:

  kayma riski yok mu??

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Hatice Hanım. Altını yağda beklettikten sonra temizleyip kuruluyoruz. Sıvı yağdan temizliyoruz.

 2. derin dedi ki:

  ben yaptım altını temizlememe rağmen giydiğim gibi merdivenlerden yuvarlandım. ayrıcada gıcırdama falan kesilmedi düştüğümle kaldım

  1. Melek dedi ki:

   Geçmiş olsun Derin Hanım. İyisiniz değil mi. Bizde yaptığımız araştırmalara göre yazdık o bilgiyi. Üzüldüm inanın.

   1. derin dedi ki:

    teşekkür ederim uzun süre ayağımın üzerine basamadım şimdi iyiyim. sizinle ilgili bi durum değil başkalarının da başına gelmesin diye paylaştım..

    1. Melek dedi ki:

     Tekrar çok geçmiş olsun Derin Hanım.

Yorumlar kapalı.

Menüler