Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çamaşır Makinesine Neden Islak Mendil Atmalıyız?

Pratik bilgilerle devam ediyoruz. Sırada çok güzel bir fikir var. Evde evcil hayvan beslemiyorum ama kıyafette görmediğimiz saç kılları için iyi bir fikir diye düşünüyorum. Cepte yıkanmış peçetelerde büyük sorun. Kıyafetlerin ceplerini kontrol etsek de arada bir yerlerde kalıyor. Cepte yıkanmış peçete nasıl temizlenir bir fikrim yok ama bu yöntem belki işe yarar. Çamaşır makinesi ile ilgili pratik bilgilerden zaman zaman bahsediyoruz. Çok sık giydiğimiz kot pantolonlar içinde güzel bir yazı hazırlamıştık. Kot pantolon çamaşır makinesinde nasıl yıkanır detayları ile öğrenebilirsiniz. Kumaşları da genişletmek mümkün. Likralı kumaş nasıl genişletilir inceleyebilirsiniz. Şimdi çamaşır makinesine neden ıslak mendil atmalıyız öğrenelim.

Islak Mendil ile Çamaşır Yıkama

Tüm ayrıntıları ile kısaca çamaşır makinesine neden ıslak mendil atmalıyız değinelim.

Çamaşır Makinesine Neden Islak Mendil Atmalıyız? 4

Bir insan haftada ortalama 4 saatini çamaşır yıkamada kullanıyoruz. Modern çamaşır makineleri bizim en büyük yardımcılarımızdan. Evcil hayvanlarınız varsa bu yöntem çok işinize yarayacak. Çamaşır yıkama hilesi hazırladık. Saçlar, tüyler, evcil hayvan tüyleri kıyafetlerimizi sardığında temizlemek biraz zor olabilir. Birazdan paylaşacağımız tekniği denemek lazım. Teknik işe yarayacakmı şüphelerimiz olacaktık ama denemekte fayda var. Ben ilk yıkamada deneyeceğim.

Çamaşır Makinesine Neden Islak Mendil Atmalıyız? 1

Çamaşır Makinesine Neden Islak Mendil Atmalıyız? 6

Çamaşır Makinesine Neden Islak Mendil Atmalıyız? 7

Islak mendiller giysilerden tüyleri, saç kılların toplanmasına yardımcı olur. Islak mendil ipleri, tüyleri, saç kıllarını temizlediği için kıyafetlerimiz daha temiz görünecektir. Kıyafetlerimizden tek tek toplamak zorunda kalmayacağız.

Çamaşır Makinesine Neden Islak Mendil Atmalıyız? 5

Çamaşır makinesine 3 ten fazla ıslak mendil atmamalıyız. Çamaşır makinesi çalışmaya başladığında ıslak mendil saçları, tüyleri toplamaya başlayacaktır. En iyi sonuç için her yıkamada yeni ıslak mendil kullanmalıyız. Islak mendiller makinenin içinde yırtılmayacak kadar sağlam olmalıdır. Islak mendilleri şeritler halinde yırtmaya çalışın. Eğer zor yırtıyorsanız. Yırtılmıyorsa ıslak mendilleri kullanabilirsiniz.

Çamaşır Makinesine Neden Islak Mendil Atmalıyız?

Kağıt peçeteler, havlu peçeteler, kumaş peçeteler işe yaramaz. Peçeteleri kullanırsanız tüm kıyafetleriniz peçete olacaktır. Daha sonra onları temizlemeye çalışırsınız.

Çamaşır Makinesine Neden Islak Mendil Atmalıyız? 2

Islak mendilin kokusunun kıyafetlerinize sinmesini istemiyorsanız antibakteriyel kokusuz ıslak mendilleri kullanabilirsiniz. Kokudan kurtulmak için biraz yumuşatıcı da ekleyebilirsiniz.

Çamaşır Makinesine Neden Islak Mendil Atmalıyız? 3

Kaynak : https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/why-putting-a-wet-wipe-into-the-washing-machine-can-save-you-a-ton-of-time-and-nerves-796115/

www.simplemost.com/why-you-should-put-wet-wipe-washing-machine/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler