Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İyi Fotoğraf Çekme Teknikleri

Evde bir şeyler yapıp satıyorsanız ve güzel fotoğraflamak istiyorsanız sizler için çok güzel bir yazı hazırladık. Amigurumiler, örgü modelleri, iğne oyaları gibi hobi dünyasına ait birçok paylaşımlarınızı bu şekilde fotoğraflayabilirsiniz. Youtube kanal fotoğraflarınızı bu şekilde fotoğraflayabilirsiniz. Özellikle ürün satışı yapanlar için güzel fotoğraf çekmek çok önemli. Evde fotoğraf stüdyosu nasıl kurulur daha önce bahsetmiştik. Şimdi fotoğraf çekimi hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler sayesinde hobi dünyasına, örgü modellerine, bebek örgü modellerine ve diğer alanlara dair çekimlerinizi daha iyi yapacaksınız.

Fotoğraf Çekme Teknikleri Resimli Anlatım

Evinizin veya ofisinizin pencerelerini kullanarak profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz. Nasıl hazırlıklar yapacağınızı, fotoğraf çekmek için günün en iyi zamanını nasıl seçeceğinizi iyi fotoğraf çekme tekniklerinin neler olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

İyi Fotoğraf Çekme Teknikleri 1

1- Pencere Işığını Tanıma

Pencere ışığı harika fotoğraflar çekmeniz için çok önemli. Hem yumuşak hemde doğal ışığı yakalamalısınız. Pencere ışığı herkes tarafından erişilebilir ve kullanımı kolaydır. Işık çadırı, el yapımı fotoğraf stüdyosu ile birlikte de kullanılabilir. Pencere ışığının en güzel olduğu anı yakalayarak fotoğraflarınıza derinlik katabilirsiniz. Günün en iyi saatinde çekim yapmalısınız.

2- Kurulum

İyi Fotoğraf Çekme Teknikleri 5

Pencere ışığı yanında birde masaya ihtiyacımız olacak. Masanın pencereye olan yakınlığını ışığın derecesine göre belirleyebilirsiniz. Işık çok yoğunsa pencereden biraz uzağa yerleştirebilirsiniz. Masanın pencereye yakın yere konumlandırılması size iyi bir arka planı oluşturma seçeneği de sunacaktır. Beyaz kağıt ve bant kullanabilirsiniz. Pencereden gelen ışığı kontrol etmek için. Böyle bir pencere için güneşi evin üst tarafına yakın olduğu sabah ile öğle arasında bir zamandır. Masa ise beyaz parlak bir laminant. Ahşap,doğal görünümlü masalar da seçebilirsiniz.

3- Günün Doğru Saatini Seçin

Evinizin pencere önünde oluşan ışığın nasıl durduğunu günün farklı saatlerinde nasıl durduğunu takip edin. Güneş ışığı doğrudan binanın en üstünde iken pencere ışığını kullanmak için en iyi zamandır. Bu sırada bina güneşin sert ışıklarını kırıyor ve pencereden gelen ışık yumuşamış oluyor. Çalışmak için çok güzel bir zemin oluşturuyor.

Günün yanlış zamanlarından birkaç örnek görelim.

İyi Fotoğraf Çekme Teknikleri 3

İyi Fotoğraf Çekme Teknikleri 4

İyi fotoğraf çekme tekniklerinden birkaç tanesini gördük. Şimdi ışığı daha doğru kullanarak fotoğraf çekimlerine başlayabiliriz.

İyi Fotoğraf Çekme Teknikleri

İyi Fotoğraf Çekme Teknikleri 6

İyi Fotoğraf Çekme Teknikleri 2

Kaynak : https://crafts.tutsplus.com/tutorials/5-steps-to-taking-great-photos-of-your-craft-using-window-light–cms-21269

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler