Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Domateste Çiçek Nasıl Çoğaltılır?

Kahvaltıların vazgeçilmez sebzelerinden biridir domates. Şöyle bir tartışma başlatalım domates sebze midir meyve mi? 2. bir tartışma ise menemen soğanlı mı güzel olur soğansız mı. Neden menemen? Menemenin baş kahramanı da domates olduğu için konumuzla alakası olmasa da burada bahsettik. Bugünkü pratik bilgi ise domateste çiçek köklendirme. Zaman zaman evdeki salon bitkileri için bahçedeki sebze fideleri, meyve ağaçları için pratik bilgilere değiniyoruz.

Domateste Çiçek Nasıl Çoğaltılır?

Bahçecilik işleri ile ilgili de birçok pratik fikirlere, bilgilere değiniyoruz. Mesela 10 ev yapımı organik gübre detaylarını öğrenebilir ve bahçeniz için kullanabilirsiniz. Çiçek çoğaltma yöntemlerine dönecek olursak kuru soğanda, muzda veya aloe vera gibi çeşitli bitkilerde çiçeklerinizi çoğaltabilirsiniz. Mesela kuru soğanla orkide nasıl çoğaltılır ilginizi çekecek yöntemlerden. Muzda çiçek köklendirme nasıl yapılır paylaştığımız konular arasında. Gül fidelerini çoğaltma yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Şimdi hazırsanız yeni yöntemlerden biri olan domateste çiçek nasıl çoğaltılır öğrenelim.

Domateste Gül Nasıl Köklendirilir?

Çok sevdiğimiz gül fidelerini artık çok kolay şekilde çoğaltabilecek, köklendirebileceğiz. Evlerimizde mutlaka bulunan domatesi gül çoğaltmada kullanacağız. Gül dallarını yaklaşım 20 cm olacak şekilde keselim. Alt yapraklarını, dikenlerini temizleyelim. Domatesleri ortadan 2 ye keselim ve az önce hazırladığımız gül dallarını domatesin içine batıralım. Daha sonra toprağa dikelim. Diktikten sonra sulamayı unutmayalım.

Domateste Çiçek Nasıl Çoğaltılır? 1

Domateste Çiçek Nasıl Çoğaltılır? 2

Yaklaşık 1,5 ay sonra gül dalları köklenmiş olacak. Evde yapabileceğiniz çok basit bir yöntemle yepyeni güllerimiz oldu. Son olarak videoya geçelim ve domateste çiçek köklendirme nasıl çoğaltılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler