Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Muzda Çiçek Köklendirme Nasıl Yapılır?

Pratik fikirlerde bugün muzda çiçek köklendirmeden bahsedeceğiz. Muzda gülleri, sevdiğiniz çiçekleri köklendirebilirsiniz. Pratik bilgilerde çiçeklerimiz için faydalı bilgilere zaman zaman yer veriyoruz. Çiçekleri canlandırmak için evde bitki besini hazırlıyoruz. Eğer sebze meyve ekiyor bahçe işleri ile uğraşıyorsak sebzelerimizi daha verimli hale getirecek bahçecilik fikirlerinden bahsediyoruz. Bugün ise muzda çiçek köklendirme nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Muzda Çiçek Köklendirme Nasıl Yapılır?

Bu paragrafta daha önce değindiğimiz çiçeklerimiz için faydalı olacak bilgilerden bahsedelim. Ayda 1 fincan verin yıl boyunca orkideler çiçek açsın dedik. Orkideleri besleyecek çok güzel bir bitki besini tarifi hazırladık. Evde hazırlayarak çiçeklerinize uygulayabilirsiniz. Sararmış halsiz kalmış çiçeklere son dedik bitkilerimizi besleyerek pratik tarifler hazırladık. Şimdi de yine sevdiğimiz bitkileri köklendirebileceğimiz bir yöntem hazırladık. Muzda çiçek köklendirme nasıl yapılır öğrenelim.

Muzda Çiçek Köklendirme Nasıl Yapılır? 1

Muzda Çiçek Nasıl Köklendirilir?

Muzda evde çiçeklerinizi köklendirebilirsiniz. Nette veya büyük marketlerde bulacağınız hızlı köklendirici de kullanabilirsiniz. Direk köklendirici kullanmadan da gül dallarını çiçek yapraklarını muz içine yerleştirerek köklendirebilirsiniz. Gül köklendirmek istediğinizde yaklaşık 50 günde köklenme gerçekleşecektir.

Muzda Çiçek Köklendirme Nasıl Yapılır? 2

İlk videoda hızlı köklendirici kullanılıyor. 2. videoda ise direk muz içine batırılarak köklendirme yapılıyor. O halde videolara geçelim ve muzda çiçek köklendirme nasıl yapılır öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler