Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sararmış Halsiz Kalmış Ev Çiçeklerine Son

Pratik bilgilerde bugün sararmış çiçeklere halsiz kalmış çiçeklere çözüm önerisinde bulunacağız. Evde olan çiçeklerimiz için bahçemizde olan çiçekler için sebzeler için zaman zaman pratik bilgilerde bulunuyoruz. Evde hazırladığımız ev yapımı bitki besinleri ile çiçekleri canlandırıyoruz. Tekrar sağlıklı bir biçimde çiçek açmalarını, büyümelerini sağlıyoruz. Zaman zaman toprakta sürekli sulama yaptığımızda gerekli vitaminleri, minarelleri yok etmiş oluyoruz. Hazırladığımız en iyi bitki besini ile çiçeklerin gerekli vitaminleri almasını sağlıyoruz. Mesela çiçekler için kuru maya, aspirin – parol, sarımsak tozuyla besinler hazırlayabiliyoruz. Sarımsak tozundan faydalı bir besin yapıp çiçeklere 1 çay kaşığı dök ve sonucu bekle diyoruz. Epsom tuzu, karbonat, kibrit ve kahveyi de çiçeklerimizde kullanabiliriz. Bahçede ve evde kahve kullanmanın faydalarını daha önce paylaşmıştık. Mesela tohum çimlendirirken kullandığımızda fideler için tohumlar için müthiş bir azot kaynağı oluyor. Fosfor ve potasyum sağlıyor. Şimdi ise evinizde sararmış, halsiz kalmış çiçekler varsa onlara birlikte çözüm arayalım. Sararmış halsiz kalmış ev çiçeklerine son diyelim.

Solan Sararan Çiçeklere Ne İyi Gelir?

Çok basit bir yöntemle çiçeklerimize besin hazırlayacağız. Hazırladığımız besin sayesinde çiçekler eski canlılığına kavuşacaklar. Eskisinden daha çok çiçek verecekler. Yapacağımız yöntem oldukça basit. İlk olarak karabuğday ediniyoruz. Marketten, aktarlardan bulabiliriz. Nette de satış yapan birçok site mevcut. Karabuğday oldukça besleyici bir tahıl. Potasyum bakımından, fosfor bakımından oldukça zengin. Ayrıca kükürt, silisyum, A ve C vitaminleri bulunur. Daha içinde birçok faydalı mineral ve besin bulunmaktadır. Hazırlayacağımız besin çiçeklerin büyümesini sağlayacak. Gelişmesine yardımcı olacak. Çiçeğin direncini arttıracak. Yapraklar daha canlı daha yeşil görünecek.

Sararmış Halsiz Kalmış Ev Çiçeklerine Son

Kavanozun içine 1 yemek kaşığı karabuğday koyacağız. Daha sonra kavanozun üzerini su ile dolduracağız. 3- 4 gün demlenmesi için bekletelim. Daha sonra süzelim çiçeklerimize verelim. Sararmış halsiz kalmış ev çiçeklerine son diyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler