Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kot Pantolon Çamaşır Makinesinde Nasıl Yıkanır?

Uzmanlara göre kot pantolonlarımızı nasıl yıkamalıyız ona değineceğiz. Ben tersten yıkıyorum. Gardırobumuzda en çok bulunan kıyafetlerimizdendir kot pantolonlar, denimler. Kot pantolonları yıkamaya geldiği zaman biraz kafamız karışabilir. Değişik farklı bilgiler duymuşuzdur. Hangisini denesek diye düşünürüz. Kararsız kalırız. Birazdan sizlere tüm detayları ile kot pantolon çamaşır makinesinden nasıl yıkanır anlatacağız. Pratik bilgiler işinize yarayacak. Kıyafet yıkama tüyolarından daha öncede bahsetmiştik. Bebek kıyafetleri nasıl yıkanır detaylı anlatımı bulabilir minik yavruların nazik tenlerine doğru yıkama teknikleri ile zarar vermeden kıyafetlerini gönül rahatlığı ile giydirebiliriz. Aspirinle çamaşır beyazlatma da diğer pratik yöntemlerden. Şimdi kot pantolon nasıl temizlenir ona geçelim.

Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanır?

Kot Pantolon Çamaşır Makinesinde Nasıl Yıkanır?

Kot pantolonları nasıl yıkamak gerekiyor, ne sıklıkla yıkamak gerekiyor buna değineceğiz bugün. Büyük küçük en çok kullandığımız en çok giydiğimiz kıyafetlerden. Bir uzman demişki kot pantolonlar ne kadar az yıkanırsa o kadar iyi. Bunun nedeni olarak kot kumaşların aşınan bir kumaş olduğu için. Daha az yıkamak için başka kıyafetleri, diğer kotlarınızı da giymeyi  tercih etmelisiniz. Başka bir uzman ise kot pantolonlarınızı her yıkadığınızda dayak atıyorsunuz ve her yıkamada kumaşı parçalanıyor demiş.

Kot pantolonları yıkamak için uzmanlar en az 10 kez giymeyi veya kokmaya başladığında yıkamayı öneriyorlar. Kot pantolonlarınızı yıkamalar arasında temizlemek isteyebilirsiniz. Kumaş temizleyiciler kullanabilirsiniz.

Kot Pantolon Çamaşır Makinesinde Nasıl Yıkanır? 3

Kot pantolonları yıkamadan önce kirlenen, lekelenen bölümleri de temizleyebilirsiniz. Islak bezle lekeli kısmı silebilirsiniz. İstenmeyen bir kokuyu hissedersiniz. Kokular için dışarıya asarak kotları havalandırabilirsiniz.

Kot Pantolon Çamaşır Makinesinde Nasıl Yıkanır? 1

Kot pantolonları çamaşır makinesinde yıkamak için tersini çevirmelisiniz. Şeklini, kalitesini, rengini korumak için tersten yıkamak önemlidir. Bu şekilde kirlerden kurtulmuş olacağız ve kot yıpranmamış olacak. Kot pantolonları çamaşır makinesinin hassas yıkama ayarında yıkayalım.  DL1961 1. sınıf denim markası CEO’su Zahra Ahmed  daha uzun süre kullanım için kot pantolonları kurutmayı önermiyor. Kot pantolon çamaşır makinesinde nasıl yıkanır kısaca değindik. Ben tersten ve sık yıkıyordum. Pantolonları kokutmadan daha dikkatli davranarak daha az yıkamaya çalışacağım.

Kot Pantolon Çamaşır Makinesinde Nasıl Yıkanır? 2

Kaynak : https://www.simplemost.com/how-often-wash-jeans/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler