Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çamaşır Makinesini Temizlemenin En Kolay Yolu

Pratik bilgilerde bugün çamaşır makinesini temizlemenin en kolay yolunu öğreneceğiz. Düzenli aralıklarla temizlik yaparsak koku yapmaz, çamaşırlarımız daha temiz kalır. Temizlik tüyolarında daha önce bahsettiğimiz konular arasında kararan klozet nasıl temizlenir bahsetmiştik. Sirke ve karbonatı temizliklerde çok kullanıyoruz. Daha önce duymadığımız sirke kullanmanın 14 harika yolunu inceleyebilir sirkeyi hangi temizliklerde kullanabiliriz. Sirkeyi çamaşır makinesi temizliğinde kullanabiliriz. Bahçelerde kullanabiliriz. Akvaryum temizliğinde, fırın temizliğinde kullanabiliriz. Çamaşır makinesi temizliği sirke ile karbonatla, çeşitli yöntemlerle nasıl temizleyebiliriz öğrenelim.

Çamaşır Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Çamaşır makinesi temizliği hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çamaşır makinenizi en son ne zaman temizlediğinizi hatırlıyor musunuz? Çoğumuz çamaşır makinemizi nasıl temizleyeceğimizi bilmeyiz. Hangi yöntemleri kullanabiliriz bilmiyoruz. Çamaşır makinesini kıyafetlerimizi temizlemesi için kullanıyoruz. Temiz olmayan makinenin çamaşırlarımızı da temizlemesini bekleyemeyiz. Haftada 1 veya düzenli aralıklarla çamaşır makinemizi temizlemeliyiz.

Çamaşır Makinesini Temizlemenin En Kolay Yolu 2

Çok şanslıyız ki uygulaması çok kolay bir yöntem var. Çamaşır makinesini daha önce hiç temizlememiş olabilirsiniz. Üzülmeyelim yalnız değiliz. Çoğumuz çamaşır makinemizin temizlenmesi gerektiğini bilmeyiz. Ya da temizlemeyi unuturuz. Temizlik işlemini yapmamız için makineyi parçalara ayırmamız gerekmiyor. Çamaşır makinesini temizlemenin en kolay yolu nasıl oluyor hemen bakalım.

Çamaşır Makinesini Temizlemenin En Kolay Yolu 3

  • 480 ml sirke
  • 45 gr karbonat
  • 60 ml su
  • Bez

Şimdi bu malzemeleri kullanarak makinemizi nasıl temizleyebiliriz öğrenelim. Karbonat ve suyu bir kapta karıştıralım. Makinemiz için deterjan görevi görecektir. Hazırladığımız karışımı makinenin deterjan bölümüne ekleyelim. Ardından sirkeyi deterjan bölümüne dökelim. Normal bir programda yüksek sıcaklıkta yıkayalım.

Çamaşır Makinesini Temizlemenin En Kolay Yolu

Makinenin yıkama işlemi bittikten sonra kalan kalıntıları bir bez ile silelim.

Çamaşır Makinesini Temizlemenin En Kolay Yolu 4

Kaynak : https://bilgecafe.com/camasir-makinenizi-temizlemenin-en-kolay-yolu/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler