Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Doğan Bebek Yatağı Seçimi Nasıl Olmalı?

Yeni doğan bebek yatağı seçimi nasıl olmalı sorusuna yanıt bulmaya çalışalım. Yeni anne babalar, büyük anne ve büyük babalar. Torununuz için ya da yeni doğan bebeğiniz için eşyalar aramaya başladınız. Belki de en çok araştırdığınız eşya yeni doğan bebek yatak ve beşikleridir. Bu konuda sizlere, yardımcı olacağını düşündüğümüz bir kaç bilgi paylaşmak isteriz. Yeni Doğan Bebek Yatağı Seçimi Nasıl Olmalı? Birlikte öğrenelim. Yeni doğan bebeğinize güzel bir örgü oyuncak yapmak isterseniz yeni doğan amigurumi bebek yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek Yatağı Seçimi Nasıl Olmalı? 5

Yeni Doğan Yatak Seçimi

Yeni doğan bebek yatağı nasıl olmalıdır. Araştırmaya başladıysanız ve bir kaç mağaza gezdiyseniz farketmişsinizdir. Bebek yatakları yetişkin yataklarına göre bir hayli sert. Bunun sebebi bebeklerin iskelet sistemini desteklemek. Yumuşak yataklar, omurga ve kemik yapılarının olması gerekenden farklı gelişmesine sebep olabilir. Ayrıca yumuşak dokuya sahip yataklar, bebeklerin yatma konumlarını değiştirmeleri durumunda nefes alışverişini engelleyip boğulmalarına sebep olabilir. Aynı şekilde yumuşak ve hava almayan özelliklere sahip şilte ve yorganlarda boğulmalara sebep olabilir. Yatak ve yorganlarda sağlığa zararlı ürünlerin kullanılmadığı bebek için sağlıklı yataklar seçin. Bu gibi durumların yaşamamak için yeni doğan bebek yatağı seçiminde bu seçenekleri değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yatağın sertliğini test etmek adına geliştirilen tekniğin fotoğrafını aşağıya paylaşıyorum, sizde bu şekilde yada buna yakın ağırlıklarla testinizi yapabilirsiniz.

Fotoğraftaki malzemeler; 12 Adet CD ve 2 Paket süt.

Yeni Doğan Bebek Yatağı Seçimi Nasıl Olmalı?

                Yeni Doğan Bebek Yatağı Seçimi Nasıl Olmalı? 1

Yeni Doğan Beşik Seçimi

Bebek beşiği nasıl olmalıdır? Korkuluk aralarının ve yatakla beşik arasındaki boşluk ölçülerine dikkat edilmeli. Aralıkların fazla olması bebeğin sıkışmasına sebep olabilir. Bebeğin yatağını değiştirmeyin. Emzirme ve bakımdan sonrada kendi yatağına yatırmanızda çok büyük fayda var, bu sayede yatağına alışacak ve uyku kalitesi artacaktır. Bu sebeple seyahat yada başka bir sebeple evden ayrılmak zorunda kaldığınızda başka yataklarda yatma zorunluluğu doğacaktır. Bu da bebeğin uykuya dalmasın da ve uyku kalitesinde sorunlar oluşmasına sebep olacaktır. Bu sebeple katlanır ve taşınabilir bir beşik almayı düşüne bilirsiniz. Böyle bir ihtimal yok ise seçeceğiniz beşigin sağlığa uygun ahşap malzemeden yapılmış olmasına dikkat edin.

Yeni Doğan Bebek Yatağı Seçimi Nasıl Olmalı? 3

Yeni Doğan Ek Bilgiler

Yapılan araştırmalarda; boğulmadan kaynaklı bebek ölümlerinin büyük bir bölümünün yumuşak yatak kullanımında kaynaklandığı görüldü. Bunu aklınızdan çıkartmayın. Boğulmaya sebep olan başka bir etken, destek için yatağa konulan yumuşak küçük yastıklar dır. Bebeğin yatağında yorgan dışında yastık, oyuncak, biberon vs gibi malzemeler olmamalıdır.

Yeni Doğan Bebek Yatağı Seçimi Nasıl Olmalı? 2

Yeni Doğan Bebek Yatağı Seçimi Nasıl Olmalı? 4

Kaynak : www.greenactivefamily.com/nursery/firm-crib-mattress/

https://esb.sa.gov.au/resources/infant-sleep-safety-testing-correct-mattress-firmness

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler