Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçeklere 1 Çay Kaşığı Dök ve Sonucu Bekle

Evde çiçek vitamini nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Kullanacağımız yöntem oldukça basit. Birazdan detaylara geçeceğiz. Sloganımız çiçeklere 1 çay kaşığı dök ve sonucu bekle. Bahçemizde veya evimizde yetiştirdiğimiz sebze meyveler için evimizde bulunan çiçekler için pratik yöntemlerden bahsettik. Mesela en ilgi çekici konu bitkilerde karbonat kullanmanın faydaları oldu. Yine sebzelerimize süt vermiştik. Eğer neden süt verdiğimizi merak ediyorsanız domates ve diğer sebzelere neden süt vermeliyiz inceleyebilirsiniz. Yine bahçelerimizde birçok yabani bitki ve böcekler bulunur. Eğer bunlardan kurtulmanın doğal yollarını arıyorsanız tek yapmanız gereken doğal yollarla bahçe istenmeyenlerinden kurtulma içeriğimizi okuyabilirsiniz. Şimdi açmayan çiçeklere ne yapılır öğrenelim.

Evde Bitki Besini Nasıl Yapılır?

Evinde çiçekleri olanlar çiçekleri için ev yapımı bitki besini arayanlar. Sizler için çok güzel bir tarifle geldik. Eğer evinizde çok çiçeğiniz varsa bence ilk olarak tüm çiçeklere uygulamak yerine bir çiçekte denemekte fayda var. Eğer çiçeklere iyi gelmezse hepsini heba etmeyelim. Tabi çeşit çeşit çiçeğimiz varsa bu besini her çiçek sevecek diye bir kural yok. Ama genel anlamda her çiçekte fayda sağlamış bir besin. Ev bitkilerini, salon çiçeklerini, bahçedeki çiçekleri beslemek istiyorsanız basit bir yolla yapacağımız evde çiçek coşturan yapımını deneyebilirsiniz. Bu besin bitkilere çiçek açtırıyor hem de direncini arttırıyor, güçlendiriyor.

Çiçeklere 1 Çay Kaşığı Dök ve Sonucu Bekle

Yöntem oldukça basit. Öğütülmüş sarımsak tozu kullanıyoruz. Potasyum, fosfor, demir, çinko, bakır, manganez gibi birçok vitamin ve minareli içerir. Çiçeklerin toprağına 1 çay kaşığı sarımsak tozu dökelim. Toprağı karıştıralım. Çiçek toprağına sarımsak tozlarını eşit miktarda dökmek ve karıştırmak en iyi sonucu verecektir. Gerekirse yeni toprak ekleyebilirsiniz.

Ayrıca 1 çay kaşığı sarımsak tozunu  kaynamış ılımış 1 litre suda 1 gece beklettikten sonra süzerek orkidelerinize hazırladığımız bu suyu verebilirsiniz. Bu karışımları ayda 1 kez uygulayabiliriz. Şimdi çiçeklere 1 çay kaşığı dök ve sonucu bekle diyelim ve çiçeklerimizi coşturalım.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler