Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Pratik bilgiler ile devam ediyoruz. Bugünkü konumuz evde tıkanan lavabo nasıl açılır yöntemini hazırladık. Evimizde bulunan malzemelerle hemen açabiliriz. Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor diyorsanız hemen bu yöntemi deneyebilirsiniz. Banyo lavabo tıkanıklığı nasıl açılır bu yöntemi deneyebiliriz. Tıkalı lavabolar konusunda bende çok mustaribim. Lavabolarım çok tıkanıyor. Sık sık bu yöntemleri deniyorum. Bazen kimyasallar da kullanmak zorunda kalıyorum. Ev temizliği tüyolarında pratik yöntemler çok işe yarıyor. Zamandan kazandırıyor. Temizlik tüyolarında derz araları da sarardığında çok canımızı sıkar. Fayansları doğru şekilde temizlemek gerekir. Sararan fayanslar nasıl temizlenir önceki yazılarımızdan inceleyerek ev temizliğinde kullanabilirsiniz. Duvarda oluşan çatlaklar, yarıklar varsa onları da evde kendiniz kapatabilirsiniz. Nasıl yapılır diye soruyorsanız duvardaki çizikler nasıl kapatılır inceleyebilirsiniz. Şimdi evimizde işimize yarayacak evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik yöntemini öğrenelim.

Evde Lavabo Açma

Evde lavabo açmak oldukça kolay. Karbonat, sirke ve kaynar su ile lavaboları açacağız. Ben limon tuzu da ekliyorum bazen. Tıkalı lavaboları açmak bu yöntemle kolay olacak. Hepimizin evinde karbonat var. Sirke bulunuyor. Kaynar suyumuz zaten var. Ne kadar hangi ölçülede kullanacağımızı söyleyeceğiz.

Evde Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır Pratik

Önce suyu kaynatarak işe başlayalım. 3 – 4 su bardağı kaynatabilirsiniz. Suyun ölçüsü yok. Biraz kaynatmamız yeterli. Tıkalı olan lavaboya 1/2 su bardağı karbonat dökelim. Sonra üzerine  1 /2 su bardağı sirke ekleyelim. Köpürmeye başlayacaktır. 10 dakika kadar bekletelim. Ardından sıcak suyu dökelim.

Evde Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır Pratik 2

Evde Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır Pratik 1

Sonrasında çeşmeyi açalım biraz su akıtalım. Tıkanıklığın geçip geçmediğine bakalım. Bu yöntem genelde işe yarıyor. Geçici bir çözüm bile olsa, tamamen düzelmese bile sadece biraz sirke ve karbonat harcamış oluyoruz.

Evde Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır Pratik 3

Kaynak : https://www.simplemost.com/bust-clogs-with-this-homemade-drain-cleaner/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler