Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçeklere Ekmek Suyu Dökmek mi? Yok Artık!

Çiçek yetiştiricileri sizler için çok güzel bir bilgi hazırladık. Evinde çeşit çeşit çiçekleri olanlar için bahçeleri çiçeklerle dolu olanlar için evde çiçek besini yapımı hazırladık. Pratik bilgilerde bugün çiçeklerimiz için hazırlayacağımız bir besin tarifi var. Çiçeklerinizde eğer kimyasal kullanmayı sevmiyorsanız ve organik çiçek besinleri kullanmayı seviyorsanız çok kolayca hazırlayacağımız bir tarif. Tarifin detaylarına birazdan geçeceğiz. İlk olarak çiçeklerimizde kullanacağımız farklı besinlerden bahsedelim.

Mesela kara buğdayı sadece yemeklerde, salatalarda kullanmıyoruz. Çiçek besini hazırlarken de kullanıyoruz. Çiçeklere vitamin olarak ne verilir diyorsanız sararmış halsiz kalmış ev çiçeklerine son içeriğimize bir göz atmanızı öneririz. Çiçeklere 1 çay kaşığı dök ve sonucu bekle demiştik. Çiçeklere sarımsak tozu kullanmıştık. Bugün de ekmek kullanacağız. Çiçeklere ekmek suyu dökmek mi? Yok artık!

Evde Çiçek Gübresi Nasıl Yapılır?

Hazırladığımız besin bitkiye gübre görevi yapacak. Azot, fosfor, potasyum ve birçok minerali verecektir. Toprak yapısını düzenleyecektir. Kökleri güçlendirecek, yaprak ve çiçek renkleri canlanacaktır. Çiçeklenmeyi artıracaktır. Çiçekler daha parlak hale gelecektir. Oranik gübreyi hazırlamak için ekmeğe ihtiyacımız olacak. Bayat ekmek değerlendirme projesi de diyebiliriz.

Çiçeklere Ekmek Suyu Dökmek mi? Yok Artık!

Ekmekler kuruduysa, küflendiyse atmayın. Her türlü ekmeği kullanabilirsiniz. Bayat ekmeleri alıp 1 litrelik kavanozun içine küçük parçalar halinde ekliyoruz. Kullanacağımız kavanozun yaklaşık yarısı ekmekle dolu olacak. Ardından kavanozu suyla dolduralım. Kavanozun kapağını kapatalım. Ilık bir ortamda 3 gün bekletelim. Karışımı süzelim. Sonra karışımı 1 e 4 oranında su ekleyerek seyreltelim. Çiçeklerimize dökelim. Artık çiçekler daha güçlü olacak. Bu karışımı 10 – 14 gün ara ile verebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler