Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Biz Uyurken Fırın Nasıl Temizlenir?

Pratik fikirlerle devam ediyoruz bugün. Biz uyurken fırın temizlenecek. Biz uyurken fırın nasıl temizlenir detaylarıyla öğreneceğiz. Pratik bilgilerden zaman zaman bahsediyoruz. Bugünde karbonat mucizesinden bahsedeceğiz. Bu bilgi sayesinde biz mışıl mışıl uyurken fırınımız temizlenecek. Fırın temizliğine geçmeden önce yine daha önce bahsettiğimiz temizlik tüyolarından bahsedelim. Mutfak temizliğinde ocak temizliği sanırım en çok yaptığımız temizliklerden. Artık zamandan kazanmak için çok uğraşmadan evimizi tertemiz yapmak için pratik temizlik fikirleri arıyoruz. Kararan ocak başları nasıl parlatılır daha önce paylaştığımız konular arasında. Yine temizlik fikirlerinden bahsettiğimiz hayat kolaylaştıracak 11 pratik temizlik tüyoları içinde işimize yaracak güzel güzel bilgilerin olduğu bir içerik. Temizlikte sirke, karbonat çok kullanıyoruz. Daha önce hiç duymadığımız sirke kullanmanın 14 harika yolu ilginizi çekebilir. Şimdi biz uyurken fırın nasıl temizlenir ondan bahsedelim.

Biz Uyurken Fırın Nasıl Temizlenir?

Fırın Temizliği Nasıl Yapılır?

Pratik bir yöntemle çok yorulmadan fırınları temizleyecek pırıl pırıl yapacağız. Biz uyurken fırın nasıl temizlenir ondan  bahsedeceğiz. Fırın temizliğinde kullanmak için ana maddemiz yine karbonat olacak.

Yarım su bardağı karbonat, 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanını ve biraz su ekleyerek karıştırarak macun elde edelim. Hazırladığımız macunu bir süngerle fırın içine özellikle lekeler varsa buralara sürelim.

Biz Uyurken Fırın Nasıl Temizlenir? 1

Artık uykuya geçiş yapabiliriz. Sabaha kadar fırın bu şekilde beklesin. Temizleyeceğimiz zaman üzerine sirke sıkalım. İsterseniz videoda gösterildiği gibi 2. kısımda kimyasalları da kullanarak fırın temizliği yapabilirsiniz. Fakat kimyasal kullandığınız zaman boşken fırını biraz çalıştırmak daha sağlıklı olacaktır.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler