Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kiraz Çekirdeklerinden Yastık Nasıl Yapılır?

Artık kiraz çekirdeklerini atmıyoruz. Şimdi basit yöntemlerle kiraz yastığı yapımı hazırladık. Netten satışını görmüşsünüzdür. Özellikle bebeklerde gaz sorunu yaşayanlar varsa çok kullanılan bebekleri rahatlatan bir yastık. Bebek mağazalarında ve nette satışı yapılıyor. İsterseniz netten de alabilirsiniz. Kullanılmayan temiz çoraplar, örgü modelleri ve yapılışları, motifli örgü modelleri ile dış kısmını örüp içinde kılıf içinde kiraz çekirdeklerini barındırabilirsiniz.

Kiraz çekirdeği yastığını kemerli olarak da yapabilirsiniz. Videoda iki farklı yöntemle basit yöntemlerle hazırlanmış yastık yapılışı var. Basit dikiş modelleri ve örneklerinden. Elde de dikebilirsiniz. Makinede de dikebilirsiniz. Mimuu.com üzerinde dikiş veya örgülerle yastıklar yapabilirsiniz. Kumaş yastıklar yapıp kenarına iğne oyaları, tığ oyaları, kenar oyası modelleri yaparak tamamlayarak süsleyebilirsiniz. Kiraz çekirdeklerinden yastık nasıl yapılır öğrenmeye geçelim. Daha sonra çeşit çeşit yastıklar yapabiliriz.

Kiraz Çekirdeği Yastığı Yapımı

Sadece gaz sancılarında veya sıcak rahatlama gereken durumlarda değil soğuk rahatlama gereken durumlarda da kullanabilirsiniz. Sıcak uygulamada fırında 120 – 150 derece ısıtılmış fırındı 15 dakika, mikrodalga fırında 600 watta 2 -3 dakika bekleterek uygulama yapmamız gereken kısma uyguluyoruz. Soğuk uygulamada ise dondurucuda 40 dakika bekletebilirsiniz. Kılıflı olarak dikmek daha doğru olacaktır. Hem kılıfı yıkayabiliriz. Hem de kılıfın içindeki yastığı dondurucuda veya fırında kullanabiliriz.

Kiraz Çekirdeklerinden Yastık Nasıl Yapılır?

Yastıklarda kiraz çekirdeklerinin kullanmasının amacı ısıyı hızla alması ve uygulanacak bölgeye eşit şekilde dağıtarak yavaş soğumasından kaynaklanıyor. Kiraz çekirdeklerini kullanacağınız kumaşları pamuklu, keten gibi doğal liflerden yapılan kumaş türlerini seçebilirsiniz.

Biraz kiraz çekirdeği yastığı modellerini inceleyelim.

Son olarak videoya geçelim ve kiraz çekirdeklerinden yastık nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler