Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Paslı Bıçak Nasıl Temizlenir ?

Paslı bıçak mutfakta uzun süre kullanımlarda karşımıza çıkan hoş bir görüntü oluşturmayan bir durumdur. Yada kenarda köşede kalmış paslı bıçaklarımız bulunur. Bunları nasıl temizleyeceğiz. Şimdi bundan bahsedeceğiz.

Paslı Bıçak Nasıl Temizlenir ?

Paslı Çatal Bıçak Nasıl Temizlenir?

Paslı bıçakları kullanmak sağlığımız için doğru değildir. Bu bıçakları temizlemek ve eski haline döndürmek hiçte zor birşey değildir. Paslı bıçakları eski haline döndürmek için yapmamız gereken son derece basit. Bu yöntemi arkadaşımdan öğrendim ve hemen sizinle paylaşmak istedim.

Paslı Bıçak Nasıl Temizlenir ? 2

Bir tane kuru soğanı soyduktan sonra ortadan ikiye kesiyoruz. Daha sonra üzerine bildiğimiz pudra şekerini döküyoruz. Paslı bıçağı pas derecesine göre yani daha az veya daha çok gibi. Paslı bıçağı bu soğan üzerine döktüğümüz pudra şekeri üzerine sürterek ovuyoruz. Pas görüntüsünden kurtulmak ne kadar kolay değil mi. Bıçağı güzelce ovduktan sonra yıkayıp silelim. Ve pastan eser kalmadığını göreceksiniz.

Yine farklı bir yöntem olan limon ve tuz. Limonu ortadan ikiye keselim. Üzerine 1 çay kaşığı tuz dökelim. Daha sonra bıçağı küçük bir kabın içinde tuzlu limon ile ovalım. Yaklaşık 1 saat bekleyelim ve diş fırçası ile ovalım. Yıkadıktan sonra kurulayalım ve bıçaktaki pas lekesinin gittiğini görelim.

Yine lekeyi çıkartmak için karbonat kullanabilirsiniz. Temiz bir bezi musluk suyunda ıslatalım. Üzerine karbonat dökelim ve bıçağı ovalım. Daha sonra bol su ile yıkayıp kurulayalım.

Farlı bir yöntem olan sirkeli suda 1 saat bekletip bıçağı sirkeli bir bezle ovarak yıkayabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler
error: