Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Cam Şişe Üzerinden Etiketler Nasıl Çıkar ?

Kavanoz şişe üzerindeki etiketler yapıştırmalar nasıl çıkartılır ? Cam kavanoz, plastik şişe üzerinde gördüğümüz çıkmakta inat eden etiketler nasıl çıkartılır ondan bahsetmek istiyorum sizlere. Bu etiketleri çıkartmak bazen zor olabiliyor. Etiketi tırnağımızla kaldırıp çıkartmaya çalıştığımızda çıkmıyorsa etiket çıkartmanın kolay bir yolu var. Etiketleri çıkartırken bebek yağı, zeytinyağı veya sıvı yağın bize büyük yardımı olacak.

Cam Şişe Üzerinden Etiketler Nasıl Çıkartılır ?

Etiketin üzerine temiz bez veya elimizle yağı iyice yedirelim. En az 5 dakika bekletelim ve temiz bezle silelim. Eğer etiketlerden kalıntı kalmışsa ılık sabunlu su ile yıkayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem sirke veya hidrojen peroksit etiketin boyutuna bağlı olarak temiz bir bez veya pamuğa batırın. Etiketin üzerine bez veya pamuğu yerleştirin. 10-15 dakika bekletin. Etiketin kolayca soyulduğunu göreceksiniz. Ve şişeyi sabunlu su ile yıkayın.

Cam Şişe Üzerinden Etiketler Nasıl Çıkartılır ? 1

Diğer bir yöntem ise fıstık ezmesi. Fıstık ezmesi ile etiketi kaplayın. 30 saniye boyunca fıstık ezmesi üzerine saç kurutma makinesi tutun. Ve yumuşak temiz bir bezle silin.

Cam Şişe Üzerinden Etiketler Nasıl Çıkartılır ? 2

Farklı bir yöntem daha söylemek istiyorum. Saç kurutma makinesini etiketin üzerine tutun. Etiketin tüm yüzeyinde saç kurutma makinesini gezdirelim. Etiket ısınacaktır. Ve bu nedenle yapışkanlı etiketi çıkartmak daha kolay olacaktır. Etiketleri çıkartmak için genelde sıvı yağ kullanılmakta. Bazen asetonda aynı işi görüyor. Siz de bu yöntemlerden birini deneyebilir cam şişe ve plastik şişe üzerindeki etiketleri kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler