Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yatmadan Önce Hangi Egzersizleri Yapmalı

Çeşitli egzersizlerden daha önce bahsetmiştik. Yaz kış gün içinde evde egzersiz yaparak daha sağlıklı kalabilir, formda kalabiliriz. Eğer sizde evde spor yamak, egzersiz yapmak istiyorsanız gün içinde vakit bulamıyorsanız akşam yatmadan önce egzersiz yapabilirsiniz. Evde egzersiz hareketleri için önce basit egzersizler seçebilirsiniz. Evde yapılabilecek 9 rahatlatıcı egzersiz hareketlerini yatmadan önce deneyebilirsiniz. Eğer yaz için kilo vermek dümdüz bir karın istiyorsanız 30 günde yaz için karın egzersizlerini deneyebilirsiniz. Doğum yaptınız ve fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız doğum sonrası egzersiz hareketlerini yapabilirsiniz. Yatmadan önce hangi egzersizleri yapmalı öğrenelim.

Yatmadan Önce Egzersiz Yapmanın Faydaları

Yatmadan önce spor yapmanın, egzersiz yapmanın uyku düzenini bozduğunuzu mu düşünüyorsunuz. Paylaşacağımız bilgiler ışığında bunu tekrar düşünebilirsiniz. Bilim akşam egzersiz yapmayı destekliyor ve sabah egzersizleri kadar sağlıklı ve verimli olduğu biliniyor. Hepimizin yoğun iş temposundan sabah veya gün içinde spor yapmaya vakit bulamıyor. Yatmadan önce hangi egzersizleri yapmalı,  vücudumuza ne gibi etkileri olur öğrenelim.

Öğleden sonra kendinizi enerjik hissettiyseniz bunun bir nedeni olmalı. Çocukların yatmadan önce ne kadar hareketli, aktif olduklarını bilirsiniz. Bunun nedeni öğleden sonra saat 2 ve 6 arası vücut sıcaklığının artması. Buda yaptığımız egzersizlerde daha fazla çaba sarf etmemizi sağlar. Eğer koşmayı seviyorsanız akşam koşmayı düşünebilirsiniz. Dikkatinizi dağıtacak pek fazla şey olmadığı için karanlıkta daha hızlı koşabilirsiniz.

Yatmadan Önce Egzersiz Yapmak Zayıflatır mı? 3

Yatmadan önce egzersiz yaptığımızda uyku kalitemiz artar. Derin uykuya dalmayı kolaylaştırıyor.

Yatmadan Önce Egzersiz Yapmak Zayıflatır mı?

Testosteron ve kortizol oranı kas gelişimi için akşamları daha iyidir. Sabah daha yoğun olduğuna göre kas gelişimi güneşin batmasına kadar devam eder. Uzun mesafeli koşularda daha iyi odaklanırsınız. En iyi şekilde yararlanmak için hafif egzersizler yapabilirsiniz.

Yatmadan Önce Egzersiz Yapmak Zayıflatır mı? 1

Gün içerisinde yaşadığımız duygu yoğunlukları, düşünceler uykuya dalmamızı zorlaştırabilir. Bu nedenle yatmadan önce esneme hareketleri, yoga en iyi seçeneklerdir. Uykudan önce yoga kaygı ve stresi azalttığı, zihni yavaşlattığı, nefesi derinleştirdiği bilinmektedir. Vücudumuza daha fazla oksijen girmesine neden olur. Bu nedenle kendimizi daha rahat hissederiz.

Yatmadan Önce Egzersiz Yapmak Zayıflatır mı? 2

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-health/what-happens-to-your-body-when-you-start-working-out-before-bed-801571/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler