Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Egzersiz Hareketleri

Covit 19, corona virüs sebebi ile dışarı çıkamıyoruz. Evde kaldık. #Evdekal çağrılarına uyduk. Yürüyüş yapamıyoruz. Temiz hava alamıyoruz. Hareketsiz kaldık. Geçen gün çöp dökmek için çıktığımda eve geldiğimde bacaklarım ağrıdı. Resmen yürümeyi unutmuşum. Evet evde, yemek, bulaşık, temizlik döngüsünde hareket ediyoruz ama bir yürüyüş gibi olmuyor. Bizde o yüzden evde egzersiz hareketleri hazırladık. Çok değil 10 dakika, yapabiliyorsak yarım saat, 45 dakika bile yapsak yeterli olur. Önceden yani eve kapanmadan önce leslie sansone nin kanalından leslie 3 mile yapıyordum. Gerçekten çok faydası oluyordu. İlk başladığımda birkaç gün ağrı çektim ama sonrasında ağrılar gitti. Şimdi devam edemiyorum. Bu yüzden güzel bir video hazırladık. Bu video ile 10 – 20 dakika bile spor yapabilsek, egzersiz yapabilsek çok iyi olur.

Daha öncelerde de sizler için tabi kendim içinde egzersiz hareketleri hazırlamıştık. Yaza hazırlananlar için, dümdüz karın isteyenler için 30 günde yaz için karın egzersizleri var. İnceleyebilirsiniz. Küçük çocuklarınız varsa onlarla birlikte doğum sonrası egzersiz hareketlerini yapabilirsiniz. Rahatlamak isteyenler ise evde yapılabilecek 9 rahatlatıcı egzersiz hareketlerini yapabilirler. Tüm ev halkı mimuucom başına geçip evde egzersiz hareketleri videosuna açıp birlikte yapabilirler.

Evde Spor Hareketleri

Tüm kaslarınızı harekete geçirecek evde egzersiz hareketleri. Bel fıtığı olanlar, rahatsıtlığı olanlar aman dikkat. İlk kez yapacaklar çok tekrar yapmadan kendilerini fazla yormadan başlayabilirler. Hatta ulaşabiliyorsanız doktorunuzla görüşüp sizi zorlamayacak sporları yapabilirsiniz. Sadece ev içinde yürüyüş yapmak, ip atlamak da iyi gelecektir. Sağlıklı kalmak, zinde kalmak, formda kalmak için için spor şart.

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler