Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri

Hayatımızın en güzel anlarından biri cennet kokulu evlatlarımızı kucağımıza ilk aldığımız andır. Gerçek bir mucize. Mutluluk. Huzur. Tarif edilemez duygular içinde oluyor insan. Ve tabi zorlu geçen hamilelik sonucunda aldığımız kiloları keyifli bir şekilde vermek için doğum sonrası egzersizleri paylaşmak istiyoruz sizlere. Hemde bebeğinizle yaparak onu da yalnız bırakmamış birlikte siz spor yaparken aynı zamanda bebeğinizle  oyun oynamış oluyorsunuz. Doğum sonrası ve hayatınızın her aşamasında uygulayacağınız sizi rahatlatacak olan esneme hareketlerini de yapmanızı tavsiye ederiz.

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri 9

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri Nasıl Yapılır ?

1. Sguat : Bebeğinizi kucağınıza alın ve ayaklarınızı açın. Bir koltuğa oturur gibi dizlerimiz üzerine inelim. Ve tekrar kalkalım. Bu hareketi 10-15 kez tekrar edelim.

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri 7

2.Lunge : Bebeğiniz yine kucağınızda olsun. Ve ileriye büyük bir adım atın. Her iki diz arasında 90 derece ile dizinizi resimdeki gibi bükün. Ve her bacak için 10 tekrar yapın.

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri 3

3.Bacak Uzatma : Bu hareketi yaparken bebeğiniz çok keyif alacak. Bir koltuk veya sandalye üzerine oturun. Bir bacağınızın uzatın ve üzerine çocuğunuzu oturtup aşağı yukarı hareket ettirin. Her bacak için 10 tekrar yapalım.

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri 2

4.Glute Köprüsü : Sırt üstü yatın ve dizlerinizi bükün. Kucağınıza bebeğinizi oturtun ve nefes verirken kalçanızı yukarı doğru kaldırın. 10- 15 tekrar yapın.

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri 1

5.Omuz Basın : Bebeğinizi kucağınıza alın ve yukarı kaldırın. 10-12 tekrar yapın. Bebeğinizin yine keyif alacağı bir hareket olacak.

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri 6

6. Şınav : Deneyebileceğiniz iki yöntemi vardır. Biri geleneksel şınav. Kollarınızı 90 derece bükün ve bebeğinize bir öpücük kondurun. 10-12 tekrar yapın.

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri 5

Yüzünüze paralel şekilde kollarınızı tutun ve bebeğinize yine bir öpücük kondurun.

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri 8

7. Plank :  Yere bebeğinizi yatırın. Ve doğrudan bileklerinizin üzerine omuzlarınız hizasına kadar kalkın. Vücudunuz düz bir çizgi gibi olacak. Yaklaşık 30 saniye bekleyip dinlenin.

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri 4

8.Tekne : Oturduğunuz yerden dizlerinizi kendinize doğru çekin. Kucağınıza bebeğinizi oturtun.

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri

Egzersizlere başlamadan önce doktorunuza danışınız. Ve egzersizleri yaparken çocuğunuz güvende olduğundan emniyetli bir şekilde durduğundan emin olun. Sezeryan doğum yapmış olanların vücutlarının toparlanması için biraz zamana ihtiyacı olacaktır. Doktorunuza danıştıktan sonra başlayabilirsiniz. Bazı hareketler sakıncalı olabilir. Bebeğinizle mutlu, huzurlu günler dilerim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler