Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri

Evde gergin anlarınızda sizleri rahatlatacak egzersiz önerilerimiz olacak. Bu evde egzersiz hareketleri ile vücudunuzu rahatlatacak gergin ve stresli halinizden kurtulacaksınız. Esneme hareketlerini yapmak için yoga matı kullanmanıza gerek yoktur. Pijamalarınız ile yatakta yapabilirsiniz. Düz bir zeminde yapabilirsiniz. Egzersiz hareketlerini uyumadan önce veya uykudan sonra yapabilirsiniz. Zamanınız var ise önereceğimiz 9 egzersiz programını uygulayın.

Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri

Egzersiz Hareketleri

Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri 10

1- Spinal Twist

Sırtınızın alt kısmını rahatlatacaktır. Yatağınızın ortasına sırt üstü yatın. Dizlerinizi bükün. Daha sonra vücudunuzun sol tarafına onları çapraz şekilde bükün. T şeklinde kollarınızı açın ve başınızı diğer tarafa bükün. 30 saniye boyunca bu şekilde bekleyin. Merkeze doğru dizleriniz düzeltin ve aynı hareketi diğer tarafa doğru yapın.

Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri 1

2-Knee to Chest Back Stretch

Sırt üstü yatın. Yavaşça sol dizinizi göğsünüze doğru çekin. Ellerinizi dizinizin üzerinde bağlayın.30 saniye boyunca bekleyin. Aynı hareketi diğer diziniz için de uygulayın.

Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri 2

3-Reclining Hamstring Stretch

Bu yöntemde sizi rahatlatacak yollardan biri. Sırt üstü yatın. Olabildiğince sol bacağınızı yukarı doğru kaldırın. Diğer bacağınızı yere düz olarak duracak. 30 saniye boyunca bu şekilde durun. Daha sonra aynı hareketi diğer bacağınıza da uygulayın.

Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri 3

4- Yan Quad Stretch Lying

Dirseğinizi büküp sol tarafa doğru yatın. Sağ dizinizi bükün ve elinizle tutun. Eğer dengede durmakta zorlanırsanız diğer dizinizi de bükebilirsiniz. 30 saniye boyunca bu şekilde hafifçe kalçanızı öne doğru bükerek bekleyin. Aynı hareketi diğer bacağınız içinde uygulayın.

Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri 4

5- Half Happy Baby

Bu hareketi yapmak için sırt üstü yatın. Yavaşça sol dizinizi bükerek  ayak tabanından iki elinizle tutun. Omzunuzun altından gövdenize doğru çektiğiniz dizinizi tutun. 30 saniye bu şekilde durduktan sonra diğer bacağınız için aynı hareketi uygulayın.

Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri 5

6- Happy Baby

Sırt üstü yatalım. Ve 5. harekette yaptığımız uygulamayı aynı anda iki bacağımız için uygulayalım. 30 saniye bu şekilde bekleyelim.

Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri 6

7- Cobra

Bu hareket sizin göğüs ve boyun kaslarınızı rahatlatacaktır. Aynı zamanda omurganın esnekliğini arttırır. Karnınızın üzerine yatın. Kollarınızın üzerine kalkın. Eğer uzun boylu iseniz yatağın ucuna ayaklarınızı asabilirsiniz. Yavaşça göğsünüze doğru yürümeye başlayın. Vücudunuzda gerilme hissedene kadar elleriniz üzerine yürüyün. Boynunuzu arkaya doğru hareket ettirerek gerdirme hareketi yapın. Hareketi bitirdikten sonra 30 saniye dinlenin.

Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri 7

8- Fish

Gövde kaslarını germe hareketi . Aynı zamanda boyun, göğüs ve omuz kaslarınızı rahatlatacaktır. Az önce yaptığımız hareketi sırt üstü yatarak yapıyoruz.
Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri 8
9- Butterfly
Kalçaları germek ve sırtın alt kısmını çalıştıracak bir hareket. Dizlerimizi ayak tabanlarımızı birleştirecek şekilde birleştirelim. Ellerimizi dirsekleri üzerine öne doğru yerleştirelim. 30 saniye boyunca bu şekilde bekleyelim.
Evde Yapılabilecek 9 Rahatlatıcı Egzersiz Hareketleri 9
Kaynak : https://www.popsugar.com/fitness/stretches-do-bed-3773451
Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler