Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider Doğal

Pratik fikirlerden yüzdeki kahverengi lekeler için bitkisel çözümlerle geldik bugün. Sağlık üzerine zaman zaman bitkisel yöntemlerden sizlere bahsediyoruz. Daha önce eldeki kahverengi lekeler nasıl giderilir bahsetmiştik. Ciltteki lekelerde çok sorulmuştu. Güzel evde bulunan malzemelerden oluşan maskeler bulunca hemen sizlerle paylaşmak istedik. Yüzdeki lekeler nasıl gider doğal yöntemlerle diyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Cilt bakımı için daha önce hazırladığımız kırışıklıklar için doğal maske tariflerimizi de inceleyebilirsiniz.

Yüzdeki Lekeler İçin Kesin Çözüm

Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider Doğal 1

Yaş ilerledikçe yüzdeki kırışıklıklar bizlere olduğundan daha yaşlı gösterecektir. Cildimizi daha yaşlı gösterecek olan birde kahverengi lekeler var. Neyseki kahverengi lekelerden kurtulmamızı sağlayacak bitkisel çözümler var. Yüzdeki lekeler nasıl gider doğal yöntemler nelerdir hemen incelemeye başlayalım.

1- Limon Suyu : Limon suyunun asitliği yüzü beyazlatma maddesi gibi kullanılır. Günde iki kez limon suyunu pamukla yada kulak çöpü ile yüzünüze uygulayın. Limon suyuna yüzünüzün nasıl tepki vereceğini anlamak için önce küçük bir alanda deneyin. Hassas cildiniz varsa su ile seyreltebilirsiniz.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider Doğal 2

2- Aloe Vera Jel Kullanın : Kahverengi lekeleri gidermek için içinde A, E, C vitaminleri gibi aktioksidanlar bulunur. A vitamini cildinizin doğal rengine, C vitamini yüzünüzü aydınlatır, E vitamini epidermiyi yeniler. Eczaneden % 100 aloe vera jeli satın alabilirsiniz. Ancak jeli doğrudan bitkiden kullanmak tavsiye edilir. Bunu yapmak için bir aloe vera bitkisinin yaprağını ortadan ikiye kesin. Jöleyi direk cildinize uygulayın.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider Doğal 3

3- Yoğurt veya Ayran Kullanın: Bu süt ürünleri cildi hafifleten ve eksfoliye eden yüksek miktarda laktik asit içerir. Yoğurt veya ayranı bir maske gibi doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz. Yıkamadan önce 20 dakika bekletebilirsiniz.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider Doğal

4- Doğal Elma Sirkesi : Antioksidanlar ve mineraller bakımından zengin olan elma sirkesi her türlü rahatsızlığın tedavisinde kullanılır. Eşit miktarda elma sirkesi ve suyu karıştırın. Ve tüm yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider Doğal 4

Kaynak : https://bellatory.com/skin/get-rid-of-dark-spots-on-face

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler