Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Daha Güçlü ve Sağlıklı Olmak için 6 Japon Kuralı

Pratik sağlık bilgileri ile devam ediyoruz.  Daha önce Mckenzie Kenzie egzersizleri nasıl yapılır bahsetmiştik. Yatmadan önce hangi egzersizleri yapmalı bahsetmiştik. Bugün yine evde egzersiz yapımı ile devam ediyoruz. Japon mühendis ve aikido öğretmeni Katsuzo Nishi için doktorlar 20 yaşına gelmeden öleceğini söylemişler. Ailesi iyileştirmek için Budist Manastıra götürmüşler. Orada 3 yıl meditasyon yapmış. Şimdi daha güçlü ve sağlıklı olmak için 6 Japon kuralı nedir ondan bahsedelim.

Sağlıklı Olmak için Japonların Kullandığı Yöntemler

Japonların sıklıkla uyguladıkları 6 kuraldan bahsedeceğiz. Çok eski yıllardan günümüze kadar gelmiş. Daha güçlü ve sağlıklı olmak için 6 Japon kuralı. Sizde evde uygulayarak rahatlayabilirsiniz. Yine hareketlerin nasıl yapıldığına dair en altta video bulacaksınız. Onu izleyerek hareketleri  daha net anlayabiliriz.

1- Güçlü Bir Sırt

Omurga eğrilikleri iç organlar için çeşitli sorunlara neden olabilir. Tüm gün ve gece duruşumuzu kontrol etmek önemlidir. Düz bir omurgayı korumak düzgün pozisyon boyumuzu 2 cm daha uzun gösterecektir. Hem sindirim sistemi çalışması hem de dolaşım sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Daha Güçlü ve Sağlıklı Olmak İçin 6 Japon Kuralı

2- Yastık Kullanımı

Gün içinde başımızı kontrol etmek daha kolay olabilir. Geceleri kontrol etmek daha zor olur. Bu nedenle sağlam bir yastık veya bir rulo kullanabiliriz. Boynun 3. ve 4. omura yerleştirilmesini önermekte.

Daha Güçlü ve Sağlıklı Olmak İçin 6 Japon Kuralı

3 – Japon Balığı Egzersizi

Sert bir yüzeye düz olarak uzanalım. Ellerimizi yukarı kaldıralım. Ayak tabanlarımızı dik bir şekilde yerleştirelim. Yerden kaldırmadan ayak tabanını öne ve sol elinizi yukarıya doğru uzatın. Sağ taban içinde aynı şeyleri tekrar edelim. 2 dakika boyunca egzersizi tekrar edebilirsiniz. Ellerimizi boynumuzun altında birleştirelim. Bacaklarımızı birleştirelim. Ayaklarımızı yanlara doğru hafifçe açalım. Vücudumuz titreyecek şekilde sağa – sola doğru hareket ettirelim. 2 dakika boyunca hareket ettirebiliriz.

Daha Güçlü ve Sağlıklı Olmak İçin 6 Japon Kuralı 5

4- Kılcal Dolaşımın İyileştirilmesi

Sert ve düz bir yere uzanalım. Boynumuzun altına sağlam bir rulo koyalım. Bacaklarımızı ve kollarımızı kaldıralım. Dizlerimizi ve dirseklerimizi hafifçe bükelim. Rahatlamaya çalışın. Kollarımızı ve bacaklarımızı sallayalım. Egzersizi 3 dakika tekrar edebilirsiniz.

Daha Güçlü ve Sağlıklı Olmak İçin 6 Japon Kuralı 1

5- Avuç içi ve Ayak Tabanı Birleştirme

Yine sert ve düz bir zemine uzanıyoruz. Boynumuzun altına rulo yastık yerleştiriyoruz. Yerden kalkmadan dizlerimizi büküyoruz ayaklarımızı tabanlarını birleştiriyoruz. Egzersizi 10 tekrar yapabilirsiniz.

Daha Güçlü ve Sağlıklı Olmak İçin 6 Japon Kuralı 3

6- Omurga ve Mide Egzersizi

Bağdaş kurarak oturalım. Omuzları biraz indirelim. Her egzersizi 10 kez tekrar edebilirsiniz. Başımızı sola doğru bükelim ve arkaya doğru bakalım. Sağ tarafımız içinde aynısını yapalım. Ellerimiz havada aynı işlemleri tekrar edelim.

Daha Güçlü ve Sağlıklı Olmak İçin 6 Japon Kuralı 4

Kaynak kısmından daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Şimdi videodan 6 Japon kuralının 4 tanesini izleyelim.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/6-japanese-rules-for-those-who-want-to-become-stronger-and-healthier-455160/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler