Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Öksürüğü Hızla Kesen Doğal İlaç

Bu aralar kızım hasta. Yaklaşık 20 gündür ateşi düşmüyor. 1 hafta ateş sürüyor 2 -3 gün ateş yok tekrar geliyor. Şimdilerde ise öksürük başladı. Tabi doğal olarak ondan da bize geçiyor. Hepimiz hastayız. Nette araştırma yaparken bu tarifle karşılaştım. Şimdi hazırlayıp deneyeceğim. Umarım geçer. Gece uykuları, gündüz saatleri öksürükle geçiyor. Buda yaşam kalitesini, uyku düzenini bozuyor. Dinlenme ile geçirmesi gereken zamanı maalesef öksürükle geçiriyor.

Zaman zaman evde denenebilecek pratik bilgilere yer veriyoruz. Zencefil, zerdeçal, bal gibi baharatlar genelde öksürük için çok kullanılıyor. Eğer sizlerin de öksürük için denenmiş çözümleri varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Yine kızıma ve ev halkına öksürük ve balgam için yazdan hazırladığımız kozalak reçelinden 1 kaşık yediriyorum. Eğer sizde bu kış için hazırlamadıysanız ve sonraki kışlar için hazırlamayı düşünüyorsanız çam kozalağı reçeli nasıl yapılır önceki içeriklerimizden detaylarıyla ulaşabilirsiniz. Boğaz ağrısı ve öksürüğe doğal antibiyotik olarak kekik çayı ve ayvayı da öneriyorlar. Ayvanın faydaları neler daha önce bahsetmiştik. Yine kekik çayı nasıl yapılır önceki içeriklerden bulabilirsiniz.

Öksürüğü Hızla Kesen Doğal İlaç

Evde Öksürüğe Doğal Çözüm

Geçmek bilmeyen, gece gelen öksürük bizleri çok yoruyor. Yaşam kalitemizi etkiliyor. Öksürmekten nefes alamıyor, rahat uyuyamıyor, dinlenemiyoruz. Bugün öksürüğü hızlı kesen bir tarif hazırladık. Hemen malzeme listesiyle tarife geçelim.

  • 1 adet büyük soğan
  • 1 diş sarımsak
  • 1 parça zencefil
  • 1 tutam öğütülmüş karanfil
  • 1/4 çay kaşığı tarçın
  • 1/4 zerdeçal
  • Karabiber
  • Organik bal ( ham ve pastörize edilmemiş bal)

Öksürüğü Hızla Kesen Doğal İlaç 1

Boğaz ağrısına doğal antibiyotik, faranjite doğal antibiyotik, bronşit için doğal antibiyotik. Soğuk algınlığı için doğal antibiyotik hazırlıyoruz. Malzemelerimiz yukarıdaki gibi. Şimdi videoda olduğu gibi doğal antibiyotiğimizi hazırlayalım. 1 gece buzdolabında bekletelim. Hasta olduğunuzda 4 -5 gün, günde 2 kez 1 er tatlı kaşığı tüketebilirsiniz. Şifa olsun.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler