Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çam Kozalağı Reçeli

Reçel tarifleri ile devam ediyoruz. Çok lezzetli, çok faydalı bir reçel tarife var sırada. Çam kozalağı reçeli. Faydaları saymakla bitmez. Çam kozalağı reçeli Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında toplanan kozalaklarla yapılmalı. Daha çok reçine salgıladığı için. Yüksek yerlerden toplama imkanınız varsa kozalakları dağlardan toplayın. Çam kozalağı reçeli bu sene ilk defa yaptım bende. Tarifini Anıl Öztürk şeften aldık. Püf noktaları ile bize anlattı. Bizde yaparken videoya çektik. Kışlık hazırlıklar olarak yemek tariflerine ekleyebileceğiniz 1 kavanoz bile olsa yapıp kış boyu tüketeceğiniz bir reçel. Çam kozalak reçeli faydalarından bahsedelim biraz. Çam kozalaklarını kurumuş çam kozalaklarını dekorasyonda çok kullanıyoruz. Bizde birçok örneğini paylaştık. Taze dalından yeni toplanmış yeşil çam kozalaklarından reçel yapıyoruz. Faydaları ise eğer sizde balgam ve öksürük varsa kozalak reçeli tam bir şifa kaynağı. Balgam söktürür. Öksürüğü geçirir. Astım hastaları için de şifa kaynağıdır. Sigara kullananlar için ve herkes için ciğeri temizliyor. Ciğerler için tamda zamanı. Covit 19, corona virüs sebebi ile ciğerlere faydası olacaktır. Çok yenmesi zarar verebilir. Şifa niyetine 1 kaşık tüketmeniz de yeterli olacaktır. 1 su bardağından fazla tüketmemeliyiz. Diş ağrısına, saçlara daha çok faydası var. Çam kozalağı reçeli detaylarına geçelim.

Çam Kozalağı Reçeli 3

Kozalak Reçeli Nasıl Yapılır?

Çam kozalağı reçeli hazırladık. Çam kozalak reçelleri veya kavanozda kışlık hazırlıklarınızı yaptıktan sonra kavanozlarınızı süsleyebilirsiniz. Kavanoz dantel kapak örtüsü size fikir verebilir süslemek için. Elma reçeli tarifi, menemenler, konserveler yaptığınızda dantellerle, kumaşlarla süsleyebilirsiniz. Hadi şimdi çam kozalağı reçelinin nasıl yapıldığına geçelim. Önce malzeme listesi.

  • 3 -4 cm boyutlarında yeşil çam kozalağı ( 30 – 40 adet)
  • 1,5 kilo su
  • 1,5 kilo şeker
  • Yarım limon ( suyu )

Çam Kozalağı Reçeli 4

Önce kozalaklarımızı güzelce yıkıyoruz. Çam kozalağı reçelini yapmaya başlıyoruz.

Çam Kozalağı Reçeli 5

Çam Kozalağı Reçeli 6

Çam Kozalağı Reçeli 7

Kozalak reçelinin nasıl yapıldığını, tüm püf noktalarını videoda bulabilirsiniz. Evde kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. İşte tarifi. İyi seyirler. Afiyet olsun.

Çam Kozalağı Reçeli 8

Çam Kozalağı Reçeli 1

Çam Kozalağı Reçeli 2

Çam Kozalağı Reçeli 9

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler