Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Poğaçaları Şekillendirmenin 25 Farklı Yöntemi

En sevdiğimiz mayalı poğaça tariflerini hazırlarken şekillendirmede zorlanıyor musunuz? O halde sizler için en güzel 25 farklı poğaça şekillendirme fikirleri hazırladık. Sade poğaça tariflerinde, iç harçlı poğaça tariflerinizde uygulayacağınız poğaçaları şekillendirmenin 25 farklı yöntemi. Bildiğimiz yöntemler var daha önce görmediğimiz yöntemler var. Tam 25 tane şekil var. Beğendiklerinizi hemen yapabilirsiniz. Hafta sonuna güzel bir kahvaltıda poğaça tariflerini deneyebilirsiniz. Burada sadece mayalı poğaça şekillerinden bahsedeceğiz. Tarif isterseniz önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Mesela poğaça tarifleri çok tercih edilen yumuşacık olan tariflerden. Poğaça hamurlarınızı hazırladıktan sonra zeytinli, peynirli, patatesli, kıymalı, ıspanaklı gibi birçok iç harç hazırlayıp şekil vermeye başlayabilirsiniz. Tatlı çörek tarifleri yapmak isterseniz yine aynı şekilleri kullanabilirsiniz. Bu kez hamurunuz mayalı ama tatlı olacaktır.

Poğaça şekilleri için birçok yöntemi evde bulunan birçok eşyayı kullanabilirsiniz. Çırpıcılar, tel süzgeçler, kürdanlar, çatallar, makaslar, ipleri kullanarak şekil verebilirsiniz. Hamur işi şekil verme nasıl yapılır, nasıl eşyalar kullanabiliriz videoda izleyeceğiz. Yine önceki içeriklerimiz arasında mantı bükme şekilleri, kurabiye şekillerinden de bahsetmiştik. Mesela 16 farklı mantı bükme şekillerini inceleyebilirsiniz. Gelelim şimdi poğaçaları şekillendirmenin 25 farklı yöntemine.

Değişik Poğaça Şekilleri Yapılışı

İster sade ister iç malzeme ile yapacağımız tam 25 tane poğaça şekilleri hazırladık. Kolay ve göz doyuran poğaça şekillerinde herkes sizlere nasıl şekil verdiğinizi soracak. Boş poğaça şekillerini hazırlayıp kahvaltıda ezmelerle, kahvaltılık soslarla afiyetle tüketebilirsiniz. Yada zeytinli, peynirli gibi birçok iç malzeme ile poğaçalarınızı yapabilirsiniz. Mayalı poğaça hamurlarımız hazırsa hemen poğaça şekillendirmenin 25 farklı yöntemini öğrenmeye geçelim.

Poğaçaları Şekillendirmenin 25 Farklı Yöntemi

Sunumu güzel hamur işlerinin nasıl yapıldığını hemen öğrenelim. Afiyet olsun.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler