Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

16 Farklı Mantı Bükme Şekilleri

Klasik Kayseri mantısından yola çıkarak aynı hamuru hazırlayıp farklı iç malzemelerle çeşitli mantı tarifleri hazırlayabilirsiniz. Bugün 16 farklı mantı bükme şekilleri hazırladık. Hepsini kıymalı harçlardan yapabilirsiniz. Ispanaklı, peynirli, sebzeli, patatesli mantılar hazırlayabilirsiniz. Ben daha pratik olarak kasnakta mantı tarifi yapıyorum. Kıymalı harç hazırlıyorum. Hamuru hazırlayıp kasnak üzerine sererek mantıyı yapıyoruz. Daha kolay oluyor. Zamandan kazandırıyor. 😊 Eğer canınız mantı çektiyse ve zamanınız azsa hemen kasnakta mantıyı yapabilirsiniz. Yada az sonra paylaşacağımız mantı şekillerinden birini tercih edebilirsiniz. Yada kaşık mantı tarifinde olduğu gibi Kayserililerin yaptığı gibi mantıyı bükebilirsiniz. Mantı bükme şekillerinden uygun olanları poğaçalarda da kullanabilirsiniz. Lokmalık poğaçalar hazırlayıp içini doldurarak değişik poğaça şekilleri yapılışını uygulayabilirsiniz. Poğaçalarda veya kurabiyelerde kullanacağınız poğaça şekillerinden, kurabiye şekillerinden bahsetmiştik. Değişik poğaça şekilleri nasıl yapılır inceleyebilir farklı şekillerde lezzetli poğaçalar yapabilirsiniz. Yemek tariflerinden herkesin çok severek tükettiği yapması zahmetli yemesi keyifli mantılara nasıl şekil verebiliriz hemen videoya geçelim.

Mantıya Nasıl Şekil Verilir?

Üçgen mantı, klasik mantı, yuvarlak mantı gibi şekillerden oluşan mantılar hazırladık. Tam 16 farklı şekilde mantımız var. Kıymalı mantı harçları hazırlayıp hemen yapmaya koyulabiliriz. Akşama lezzetli bir mantı yapabiliriz. Un, su, tuz ve yumurtadan oluşan hamur hazırlayıp sevdiğimiz harçlarla mantılar yapabiliriz.

16 Farklı Mantı Bükme Şekilleri

Şekil vereceğimiz mantılar yukarıdaki gibi olacak. Eğer hazırsanız tüm aşamalarıyla 16 farklı mantı bükme şekilleri nasıl yapılıyor öğrenelim. Afiyet olsun.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler