Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Poğaça Şekilleri Yapılışı

Değişik poğaça şekilleri yapılışı resimleri hazırladık. Çocuklarınız için özel poğaçalar, misafirleriniz için özel poğaçalar hazırlayabilirsiniz. Tariflerinizin lezzeti kadar görüntüsü de insanı cezbediyor. Önce görsel olarak doyuyoruz. Görselliği güzel olan yiyecekler iştahımızı açıyor. Değişik poğaça şekilleri nasıl verilir daha önce mayalı hamur işi tarifi ile vermiştik. Beğendiğiniz her zaman kullandığınız poğaça hamurlarını çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Birazdan vereceğimiz resimleri de kullanabilirsiniz. İç harç olarak peynirli, patatesli, kıymalı, sebzeli, mantarlı , ıspanaklı harçlar kullanabilirsiniz. İç harcı için kullanacağınız tamamen sizin damak zevkinize kalmış. Hamur işlerinin yanında kurabiye şekilleri de bizi düşündürür. Kurabiyelerime ne şekilde versem diye düşünüyorsanız değişik kurabiye şekilleri nasıl verilir birçok resimle yapılışını gösteren galeri paylaşmıştık. Bu galerileri inceledikten sonra kurabiye ve poğaça şekillendirme derdine bir son verebiliriz. İstediğiniz her an bu resimlere mimuu.com dan ulaşabilirsiniz. Hamur işi şekil verme nasıl yapılır sizlere en yeni resimleri işinizi kolaylaştırmak için hazırlamaya devam edeceğiz.

Poğaça Katlama Şekilleri

70 den fazla sizlere değişik poğaça şekilleri yapılışı hazırladık. Yaptığınız hamurları çok güzel şekillendirebilirsiniz. O kadar güzel şekiller var ki bayılacaksınız. Güllü , yapraklı şekillerle bayıldım ben. Çam ağacı şeklinde, çocuklarımız için tavşancık, ayıcık şeklinde poğaçalar. Ne ararsanız var. Gelin hep birlikte iştah açan hamur işi şekillerini birlikte görelim.

Değişik poğaça şekilleri tariflerinden resimli olarak bahsettik. Çok güzel modeller var arasında ve sizler tarafından çok sevildi. Birçok modeli bende çeşitli iç malzemesi ile denedim. Yaptım. Mayalı poğaça tariflerinde uyguluyorum. Patatesli, peynirli, kıymalı, haşhaşlı, zeytinli, pırasalı, mercimekli, kaşarlı içler hazırlayarak bu güzel poğaçalardan yapabilirsiniz. Sade olarak da yapabilirsiniz. Bu şekiller sade poğaçalarda da harika duracak. Hatta ekmek tariflerinde de şekilleri uygulayabilirsiniz. Tatlı çörek tariflerinizde de değişik poğaça şeklini yapabilirsiniz. Mayalı poğaça tariflerine uygulayabileceğiniz videolu anlatımla 14 farklı model daha ekliyoruz. Değişik poğaça şekilleri yapılışını izleyelim ve yoğurduğumuz, hazırladığımız mayalı hamurlara uygulayalım. Unutmayalım bazı şekilleri ekmeklerimize de yapabiliriz. Bu şekilleri herkes çok sevecek.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler